Yüz ve Boyun Bölgesindeki Cildi Sıkılaştırmanın Doğal Yolları

Yüz ve Boyun GermeYüz ve boyun derisinin sarkması çeşitli nedenlerle olur. Bu sebepler arasında çok fazla kilo verme, genetik yapı ya da sadece doğal yaşlanma sayılabilir. Bir hindi boynu görünümü ya da sarkmış çene altı herkesin sorunu haline gelebilir ama sebebi her ne olursa olsun cilt sarkmasını azaltmanın birkaç doğal yolu vardır.

Sağlıklı Beslenin

Cildinizin daha sıkı ve gergin görünmesi için beslenme diyetinize antioksidan içerik bakımından zengin gıdaları bolca eklemeniz gerekir. Bunlar serbest radikalleri ortadan kaldırmaya ve ciltteki kolajeni sıkıştırmaya yardımcı olacaktır.

Üzüm, avokado, bal ve çarkıfelek meyvesi bunun için mükemmel seçimler olacaktır. Bunların yanında turunçgiller, armut, karpuz ve çilek de iyidir.

Tuz, gazlı içecekler, alkol ve kızarmış gıdalardan kaçınmanız gerekir. Eğer bir aperatif isterseniz, Brezilya fındığı yiyin. Bu fındık türü ciltteki elastikiyeti korumayı sağlayabilen cilt yenileyici selenyum maddesini içerir. Serinletici bir içecek olarak da nar suyunu deneyebilirsiniz.

Nar suyu antosiyaninler içerir ve bu da cilde besin sağlayan kan damarlarını güçlendirmeye yardımcı olur. Böylece cildinize daha çok besin taşınmış olur ve cildiniz daha genç ve sağlıklı hale gelir.

Sıkılaştırıcı Krem Kullanın

Cildiniz için kullandığınız kremlerin içeriği de çok önemlidir. Krisin veya keratin içeren bir sıkılaştırıcı krem formülü araştırıp kullanmanız cildinizin gerçek anlamda sıkılaşmasını sağlayacaktır. Daima E vitaminli bir krem kullanın. Bu tipteki bir krem boyun cildindeki hücreleri nemlendirerek bu bölgeyi daha gergin ve kırışıklıkları daha az görünür hale getirecektir.

Su için

Su tüm sağlık için olduğu gibi cilt sağlığı açısından da hayati öneme sahiptir. Bir günde sekiz bardak soğuk su içmeyi hedeflemelisiniz. Su vücudunuzu toksinlerden temizler, aynı zamanda esnek ve taze cildinizi korumak için nem sağlar.

Yüz Egzersizleri Yapın

Yüzünüzdeki cildi sıkılaştırmak, çalıştırmanız gereken vücudunuzun başka bir bölgesindeki cildi sıkılaştırmaya çalışmak gibidir. Gıdıdan kurtulmak için ağzınız kapalı şekilde başınızı geriye doğru eğin ve tavana bakın. Bir şeyler çiğniyormuş gibi yapın ve çenenizi aşağı yukarı indirip kaldırın. Bunu günde 100 kez yapın. Boyun çevresindeki cildi germek için ağzınızı kapalı tutun ve defalarca emme hareketi yapın. Daha belirgin elmacık kemikleri için yanaklarınızı çalıştırmak istiyorsanız, yanaklarınızı içeri çekin ve bunu günde 100 kez tekrarlayın. Dudaklarınız kapalıyken işaret parmaklarınızla yanaklarınızı iterek, mümkün olduğunca büyük gülümsemeye çalışın.

Yüz Maskesi Kullanın

Cilt sıkılaştırmanın doğal yollarından biri de yüz maskeleri kullanmaktır. Mağazalarda satılan pek çok yüz maskesi vardır, ya da kendiniz de evde kolayca bulabileceğiniz malzemelerle maske yapmayı deneyebilirsiniz. İki yemek kaşığı salatalık suyunu bir yumurtanın beyazıyla karıştırıp birkaç damla limon suyu ve birkaç damla E vitamini yağı ekleyerek bir salatalık maskesi yapabilirsiniz. Bu maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve yaklaşık 10-15 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Uygulamadan sonra cildinizi daha sıkı ve tazelenmiş hissedeceksiniz.

Yüz ve boyun bölgenizdeki cildi yukarıda anlatılan doğal yollarla çok daha genç, tazelenmiş, daha sıkı ve gergin hale getirebilirsiniz.

Cildinize pahalı kremler kullanmadan, botoks ve dolgu uygulamaları yaptırmadan, cilt germe ameliyatları olmadan da bu doğal yöntemlerle çok iyi bir şekilde bakabilirsiniz.

Hem daha sağlıklı, hem daha genç ve hem de çok daha güzel görüneceğinize emin olabilirsiniz!

Daha detaylı bilgi için Güzellik İksiri kitabını inceleyin.