Categories Yüz

Hangi Yüz Tipine Hangi Gözlük?(En iyi çözüm)

Kare yüzler Çene, çene kemiği ve alın belirgindir ve kişinin genellikle elmacık kemikleri yüksektir. Hangi gözlükler kare bir yüz şekline yakışır? Burada belirgin olmayan faset gözlükler, düz konturlu hafif yuvarlak çerçeveler veya yuvarlak ve kavisli gözlükler gibi yüzünüzü uzatan çerçeveleri tercih etmelisiniz.

Oval yüze hangi gözlük yakışır?

Oval yüze hemen her çerçeve uyar. Yumuşak köşeleri olan ve şakağa doğru yükselen kare şeklinde çerçeveler oval yüzlere özellikle yakışır. Çerçevelerin yüzü daha uzun ve ince göstermesi gerekir. Genel anlamda aranması gereken yüzün en geniş kısmına eşit veya çok az daha geniş çerçevelerdir.

Uzun yüze nasıl gözlük gider?

Kedi gözü modeller, oval veya geometrik şekilli çerçeveler uzun yüz tipleri için mükemmel olacaktır. Kalın ve desenli gözlük sapları yerine daha ince, gösterişten uzak gözlük sapları yüzünüzü daha kısa göstermenizi sağlar. Önemli olan göz çevrenizden, küçük ve dar çerçeveleri tercih etmemek olacaktır.

Kare yüze hangi gözlük yakışır?

Kare yüzler Çene çizgisi, yanaklar ve alın neredeyse aynı genişliktedir. Dar oval ya da dikdörtgen çerçeveli gözlükler tercih edin fakat keskin köşeleri değil daha yuvarlak bitişleri olmasına dikkat.

Yüz şekline göre güneş gözlüğü nasıl seçilir?

Güneş gözlüğü tercihinde yüzünüze göre seçim yaparken, gözlüğün suratınıza büyük ya da küçük kalmamasına özen göstermelisiniz. Yani yüz hatlarınıza rahatça oturan bir gözlük olmalıdır. Güneş gözlüğünün burnunuza oturuş şekli, yanaklarınıza değmemesi, kaş hizanızda olması dikkat edebileceğiniz özelliklerdendir.

You might be interested:  Asimetrik Yüz Nasıl Düzeltilir?(Çözülmüş)

Oval yüz şekli nasıl anlaşılır?

Yüzünün uzunluğu genişliğinden fazlaysa yüzün oblong, oval veya dikdörtgen olabilir. Hangisi olduğunu belirlemek için alın, elmacık kemikleri ve çene çizgisi ölçümlerine bak. Ölçümlerin alnından çene çizgine doğru gittikçe küçülüyorsa yüzün ya kalp şeklinde ya da ovaldir.

Oval yüze hangi saç modeli gider?

Oval yüz şekli Hemen hemen her saç kesiminin ve modelinin uyduğu nadir yüz şekillerinden biri oval yüz şeklidir. En zorlu bob kesimlerinin bile uyumlu göründüğü bu yüz şekline sahipsen sen de omuz hizasında, long bob kesimi kullanabilirsin.

Elmas yüze hangi gözlük?

Elmas tipinde bir yüze sahipseniz gözlük modeli alnınızı ve çenenizi geniş, şakaklarınızı dar göstermelidir. Üst kısmı ağır ve köşeleri vurgulanan gözlükler elmas tipi yüzler için en gözde modellerdir. Düşük saplı modelleri ve desenli gözlüklerden ise kaçınmanızda fayda var.

Uzun buruna hangi gözlük?

Uzun bir burna sahipseniz seçiminiz alçak ve düz köprülü gözlüklerden yana olmalı. Uzun bir yüze sahipseniz alçak saplı gözlükler, kısa bir yüze sahipseniz yüksek saplı gözlükler tercih etmelisiniz.

Güneş gözlüğü takarken kaşlar görünmeli mi?

Güneş gözlüğünden numaralı gözlüğe kadar hangi gözlüğü takarsanız takın, kaşlarınız gözlük üzerinden çıkmalıdır. Takılan gözlükler, kaşları kapatmamalı fakat göz üzerinde de küçük durarak kaşları tamamen ortaya çıkarmamalı.

Gözlük seçimi nasıl yapılır?

Gözlüğün biçimi, daima yüzdeki olabilecek kusurları daha da belirgin hale getirmeyecek nitelikte olmalıdır. Şişman gergin bir yüzü daha şişman, dört köşe bir yüzü daha köşeli, dar ve ince bir yüzü daha ince, kasların kusurlarını belirginleştirecek şekilde düşük ve yüksek duruşlu çerçeveler seçilmemelidir.

Güneş gözlüğü nasıl seçilir?

Güneş gözlüğü seçimi, yüz şekline göre yapılmalıdır. Yüzü saran, yanlardan ışık almayı engelleyen türdeki gözlükler göz sağlığı için tercih edilmelidir. Küçük çerçeveli gözlükler yeteri kadar koruma sağlayamayabilir. Yüze iyi oturan ve göze yakın yerleşen gözlükler en iyi korumayı sağlayacaktır.

You might be interested:  Yüz Boyun Ve Koltuk Altı Temizliği Nasıl Olmalıdır?(En iyi çözüm)

Güneş gözlüğü EKartman kaç olmalı?

EKartman değerleri camda 40 ila 60 mm iken köprü aralığında 14 ila 24 mm arasında değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra ekartman, bazı gözlük modellerinde tek olurken bazı modellerde çift şeklinde tasarlanmaktadır. Ekartman değeri gözlüğün yan çerçeve kısımlarında yazmaktadır.

Sanal gözlük deneme nasıl yapılır?

NASIL KULLANILIR?

  1. Şimdi dene butonuna tıklayın ve kameranızın kullanımına izin verin. Yönlendirmede belirtildiği gibi kafanızı yavaşça sağa ve sola çevirin.
  2. Bir kredi kartı veya manyetik çizgi bulunan herhangi bir kartı alnınızın ortasına yerleştirin. Bu adım yüzünüzün ölçülerini doğru hesaplamanız için gerekli.

Dikdörtgen güneş gözlüğü kime yakışır?

9. Dikdörtgen yüz Yüzün uzunluğunun genişliğinden daha fazla olduğu yüzler. Karede olduğu gibi elmacık kemikleri, çene ve alın neredeyse aynı hizada. Dikdörtgen yüze sahip olanlar büyük ve geniş çerçeveli gözlükleri rahatlıkla kullanabilirler.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *