Categories Yüz

Güneşte Yanan Yüz Nasıl Beyazlatılır?(En iyi çözüm)

Güneşte kararan yüze ne iyi gelir?

İşte cilt kararmalarına doğal çözüm yöntemleri:

 • E vitamini yağı cildinizdeki koyu lekeler gidermede oldukça etkilidir.
 • Aloe vera jeli cilt tonunu eşitlemede etkili doğal ürünlerin başında gelmektedir.
 • Limon cildi beyazlatma etkisi ile yüzyıllardır kullanılan doğal bir yöntemdir.

Güneş yanığını beyazlatmak için ne yapılır?

Güneş yanığına ne iyi gelir?

 • Yoğurt. Yoğurt kuşkusuz güneş yanığı denince ilk akla gelen isim.
 • Zeytinyağı Fazlaca maruz kalınan güneş ışığı cildin kurumasına sebep olur, bu da cildin gerilmesine neden olarak daha fazla acı çekmenize yol açar.
 • Siyah çay.
 • Salatalık.
 • Aloe vera.
 • Elma sirkesi.
 • Yulaf ezmesi.

Yüzde güneş yanığı nasıl beyazlatılır?

Aloe vera jeline top haline getirmiş bir pamuğu batırın. Aloe vera jelini güneş yanığının üzerinde 20 ile 30 dk boyunca bekletin. Bununla birlikte aloe vera jelini cildinize uyguladıktan sonra yıkamanıza gerek kalmaz. Aloe vera jelini cildinizde ne kadar bekletirseniz o kadar fayda sağlayacaktır.

Beyaz ten nasıl olur?

Limon suyu solüsyonu sür. Saf limon suyu, cildi tahriş edebildiği için, bir ölçek limon suyunu bir ölçek suyla karıştırarak bir limon suyu solüsyonu yap. Bir makyaj pamuğu al ve solüsyonu cildine yay. 15 dakika beklet, sonra da ılık suyla durula. Limon suyunu cildine haftada iki ya da üç defadan fazla sürme.

You might be interested:  Güneş Yanığı Yüz Şişmesi Nasıl Geçer?(EN iyi 5 ipucu)

Kararan cilt nasıl beyazlar?

Beyazlatıcı etkisi ile bilinen doğal özlerden biri de zerdeçal. Zerdeçal tozu, buğday unu ve limon suyunu karıştırarak yüzünüzde 15 dakika bekletmelisiniz. Ardından ılık su ile cildi yıkayarak temiz ve daha beyaz görünüm elde edebilirsiniz.

Güneş kararması ne kadar sürede geçer?

Bu ışınlara güneş kremi ya da koruyucu uygulamalar yapılmadığı ve uzun süre maruz kalındığı takdirde ciltte güneş yanıkları meydana gelir. BU güneş yanıklarının cilt rengi yapısını oluşturan melanini parçalamasıyla cilt renginde de koyulaşma ve kararma olur. Güneşte yanmanın iyileşme süresi 1 haftada gerçekleşir.

Güneş yanığı nasıl beyazlatılır evde?

Patates: Patatesi ezerek yanık bölgeye uygulamak da tedavi yöntemleri arasında yer alır. Su: Güneşlenme sırasında vücut çok fazla su kaybeder, bol su içmek güneş yanığına maruz kalan vücudun toparlanmasına ve rahatlamasına yardımcı olur. Yoğurt: En bilinen doğal çözümlerden biri de güneş yanığı yoğurt ikilisidir.

Güneş yanığı ne zaman beyazlar?

Genellikle güneş yanığı, 5 ile 15 gün arasında zamanla azalarak geçer. Bazı durumlarda ise, daha uzun da sürebilir.

Bembeyaz bir cilt için ne yapmalı?

En Etkili Cilt Beyazlatma Yöntemleri

 1. Elma sirkesi. Asitli yapısı ile cilt üzerinde oluşan ölü hücreleri yani asıl kararmaya neden olan dokuyu ortadan kaldıran elma sirkesini kullanarak kalıcı cilt beyazlatma sağlamak mümkün.
 2. Yulaf ezmesi ve yoğurt.
 3. 3. Domates suyu.
 4. Limon.
 5. 5. Patates.
 6. Karbonat.
 7. 7. Salatalık.
 8. 8. Aloe vera.

Güneş yanığına buz iyi gelir mi?

Güneş yanığı durumunda, cildin yeterince soğutulması önemlidir. Cilde soğuk tatbiki, acıyı hafifletir ve iltihabı önler. Bununla birlikte, buz küpleri gibi aşırı soğuk maddeler tedavi için uygun değildir. Soğuk suya batırılmış havlu kullanmak yeterli olacaktır.

You might be interested:  Yüz Soyulmasına Ne Iyi Gelir?(Çözülmüş)

Güneş yanmasına evde ne yapılır?

Güneş yanığına iyi gelen ve evde uygulayabileceğimiz bir sürü doğal yöntem vardır. Yoğurt, zeytinyağı, aloe vera, siyah çay, salatalık, elma sirkesi, yulaf ezmesi, patates ezmesi, soğuk süt, mısır nişastası, yanık kremleri, nemlendiriciler birçok doğal ürünle güneş yanığına çözüm üretebilirsiniz.

Güneş soyulmasını ne geçirir?

“ Güneş yanığı soyulmasına ne iyi gelir?” sorusunun yanıtlarından bir diğeri de tazyikli ya da sıcak suyun yerine basıncı daha az olan ve soğuk suya yakın ılık suyla duş almak. Bunun yanı sıra cildi sert bir lifle sabunlamaktan kaçınmak da cildin daha fazla tahriş olmasına yardımcı olabilir.

Ten rengi nasıl beyazlar?

Limon suyuyla cildini yıka.

 1. Yarım limonu sık ve aynı miktarda su ekle.
 2. Pamuğu karışıma batır ve yüzüne, boynuna, göğsüne, kollarına ve cildinin daha açık renk olmasını istediğin diğer yerlerine sür.
 3. Bunu cildinde 20 dakika beklet, sonra da ılık suyla durula.

Evde cilt nasıl beyazlatılır?

Yarım portakalın suyunu sıkın. İçerisine kıvamına koyulaştıracak kadar toz zerdeçal ekleyin ve karıştırın. Karışımı beyazlatmak istediğiniz bölgelere parmak ucuyla sürün ve masaj yaparak yedirin. Karışımı 1 saat beklettikten sonra bol suyla durulayabilirsiniz.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *