Categories Parfüm

Yazın Nasıl Parfüm Kullanmalı?(Çözüm bulundu)

Sıcaklıkların arttığı yaz mevsiminde kullandığımız parfüm büyük önem taşıyor. • Baharatlı, vanilya aromalı, tatlı ve meyveli, taze kokular beyaz tenli kadınlar için ideal yaz parfümlerindendir.
 • Tek tip kokular yerine, birbiriyle uyumlu koku karışımlarından oluşan parfümlere öncelik verebilirsiniz.

Yazın hangi kokular kullanılmalı?

Parfüm uzmanlarına göre yaza en yakışan kokular, narenciye, meyve, okyanus ve hafif çiçek kokuları olarak sıralanıyor. Hafif çiçek kokularına şakayık, yasemin, manolya, frezya gibi çiçekleri örnek verebiliriz.

Yazın hangi tür parfümler kullanılır erkek?

Yaz Günlerine Uyum Sağlamak İsteyenlere: Erkekler İçin En Popüler Yaz Parfümleri

 1. Hugo – Hugo Boss.
 2. 2. L’Ombre des Merveilles – Hermès.
 3. 3. Gentleman – Givenchy.
 4. Guilty – Gucci.
 5. Man Wood Neroli – Bvlgari.
 6. Bleu – Chanel.
 7. 7. Eternity For Men – Calvin Klein.
 8. 8. Acqua Di Gio – Giorgio Armani.

Yaz parfümü nasıl olmalı?

Yaz Parfümü Nasıl Olmalı? Sıcaklık arttıkça parfümün yoğunluğunun ve kokusunun azalması gerekir. Kış mevsimi yerini sıcak yaz günlerine bırakırken karamel ve vanilya gibi kokular da yerini çiçekli, sakin kokulara bırakmalıdır. Sıcaklık arttıkça daha taze kokular parfümlerinizin arasına dahil olmalıdır.

Yazın baharatlı parfüm kullanılır mı?

Kalıcılığı daha uzun süren parfümler, baharatlı ve odunsu notalar barındıran ürünlerdir. Sıcak yaz aylarında kullanacağınız parfümleri seçerken baskın ve egzotik notalar yerine daha hafif kokuları tercih edebilirsiniz.

You might be interested:  Parfüm Türü Edt Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Yazlık kışlık parfüm nasıl anlaşılır?

7. Yaz parfümünüzden vazgeçemiyorsanız oryantal çiçek kokularını deneyin. Hem yazı anımsarsınız hem de kışlık bir parfümünüz olur. Yazlık kokunuzla aynı notaları taşıyan ama biraz daha tütsülü ve yoğun bir kışlık koku bulabilirsiniz.

Odunsu kokular ne zaman kullanılır?

Eğer sonbahar ya da kışı yaşıyorsak odunsu, güçlü ve ağır kokuların zamanı demektir. Bu kokular tüvit, yün ve deri gibi kumaşlarla birlikte kullanıldığında kalıcıdır. Katıldığınız farklı etkinliklerde de farklı parfümler kullanmanız gerekir.

Odunsu kokular ne demek?

Sıcak notalı kokulardan oluşan parfümler odunsu koku ailesine girer. Bu parfümlerin içeriklerinde tarçın, tütün, sandal ağacı, sedir ağacı veya zencefil notalarına rastlanabilir. Paçuli de odunsu ve baharatlı kokularda sıkça rastlanan bir içeriktir.

Yazın EDP kullanılır mı?

eau de parfum yani edp gerçek parfümden sonra içeriğindeki esans miktarının %10 ile %20 arasında olduğu koku çeşididir. edp ye göre biraz daha az kalıcığı vardır ve yine edp ‘ye göre daha uygun fiyatlıdır. yaklaşık 3-4 saat vücutta kokusu durur ve genellikle yaz aylarında, çalışma ortamlarında kullanımı tercih edilir.

Kış için hangi parfüm?

Kış aylarında genel olarak amber, tarçın, misk, vanilya, balkabağı, ağaçsı ve baharatlı kokular tercih edilmektedir. Bu kokular daha yoğun ve egzotiktir. Kullanılan parfümler gidilecek yer ve mekanlara göre de değişiklik göstermektedir. Günlük hayatta çok ağır kokular tercih edilmemelidir.

Hangi tene hangi parfüm yakışır?

Cilde Göre Parfüm Seçimi Nasıl Olmalı?

 • Yağlı cilt tiplerinde kokular daha kalıcı ve baskındır.
 • Kuru ciltler ise kokular kalıcılığını daha az göstermektedir.
 • Esmerler, daha kalıcı, baskın kokular seçmelidir.
 • Sarışınlar, daha hafif kokular seçmelidir.
 • Kumrallar, genellikle baharat kokulu parfümler seçmelidir.

Parfüm seçimi nasıl olmalı?

Doğru Parfümü Bulmak için 7 İpucu

 1. Başkalarını Dinlemeyin. Parfüm her tende ve her iklimde farklı kokar ve bir başkası üzerinde beğendiğiniz koku sizde aynı durmayabilir.
 2. Parfümünüzü Analiz Edin.
 3. Teninizde Deneyin.
 4. Minimumda Tutun.
 5. Kendinizi Tanıyın.
 6. Zamanı Doğru Seçin.
 7. Terminolojiyi Öğrenin.
You might be interested:  Calvin Klein Parfüm Nasıl?

Ten rengine göre parfüm nasıl seçilir?

sorusunun en önmeli adımlarından biri kokuyu üzerinizde test etmek. Parfümleri test ederken tek kolunuza birden fazla koku uygulamayın. Kokuların birbirine karışması doğru parfümü seçmenizi zorlaştırır. Parfümü hafif nemli bir cilde uygularsanız kalıcılığını ve kokusunu daha doğru şekilde anlayabilirsiniz.

Afrodizyak hangi parfümlerde var?

Mutlaka Denemen Gereken Afrodizyak Etkili Parfümler

 • Armani Si Passione.
 • Yves Saint Laurent Libre.
 • Yves Saint Laurent Black Opium.
 • Cacharel Amor Amor.
 • Lancôme La Vie Est Belle.
 • Lancôme Hypnose.
 • Mugler Alien.
 • Valentino Donna.

Afrodizyak parfüm ne demek?

Afrodizyak parfüm, özgüveni arttırmayı amaçlayan, cinsel isteği destekleyen parfüm çeşididir. Çiçeksi, romantik, odun kokulu, çam kokulu, şeker aromatik ligine sahip sayabileceğimiz pek çok değişik parfüm varyasyonları bulunuyor. Afrodizyak parfümlerde de bu tür kokuları yayan özellikte ki çeşitleri bulabilirsiniz.

Esmer kadın hangi parfümleri?

Esmer tenliler oryantal veya egzotik kokuları tercih etmelidirler. Bu kokuların temel notaları misk, amber, vanilya ve değerli ağaçlardır. Yağlı cilt yapısına sahip kişilerde ağaçsı ve baharatlı kokular daha kalıcıdır. Parfüm seçilirken en fazla üç koku denenmelidir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *