Categories Parfüm

One Million Parfüm Orjinal Oldugunu Nasıl Anlarız?(Çözünme)

► Orijinal parfümlerin hem kutusunda hem de şişesinde seri numarası yazmaktadır. Sahte parfümlerde ise sadece kutuda seri numarası yer alabileceği gibi hiç seri numarası yazılmamış olabilir. ► Parfümün sprey başlığına ilk bastığınız an çok önemlidir. Fabrikasyon üretimler ilk basışta boş hava sesi verecektir.

Orjinal tester parfüm nasıl anlaşılır?

Orijinal Olduğunu Nasıl Anlarız?

 1. Konusunun diğer orijinal şişeler ile birebir aynı olması gerekir.
 2. Parfüm şişesinin orijinal şişeyle birebir aynı olması gerekir.
 3. Sıkıldığı zaman acı ve buruk bir kokusunun olmaması gerekir.
 4. Parfümün sıkıldığı yerde renk veya leke bırakmaması gerekir.

En iyi parfüm nasıl anlaşılır?

Orijinal bir parfümün hem kutusu hem ambalajı kusursuzdur. Kutuda veya ambalajda hatalar varsa, üzerinde seri numarası bulunmuyorsa o parfümün orijinal olma ihtimali yoktur. Parfümlerin belirli bir fiyat standardı vardır. Eğer parfümü ortalamanın çok altında bir fiyata aldıysanız o parfüm sahtedir.

Batch code ne demek?

Seri ( Batch ) kodu bize; ürünün ne zaman üretildiğini anlatır. Aynı zamanda bize Nerede ve Kim tarafından üretildiğini de gösterir. Bu nedenle, kalite ile ilgili sorunlarda varolan sorunun asıl nedenini öğrenmek ve aynı zamanda diğer hatalı ürünlerin satışını durdurmak için Seri ( Batch ) Kodunu kullanırız.

You might be interested:  Loris K 119 Hangi Parfüm?(Mükemmel cevap)

Tester parfüm alınır mı?

Tester parfümler ise % 100 orjinaldirler. Outlet parfümler kusur içeren, ambalaj ve şişelerinde sorun olan parfümlerdir. Tester parfüm ise her yönden hasarsız olup, orijinal parfüm ile aynı şişeye sahiptir. Outlet parfüm olması sebebi ile orjinalinden ucuza satılır.

Original tester nedir?

Orijinal tester parfümler içerik olarak tamamen orjinal parfümler ile aynıdır, parfüm seçimi yapılmadan önce onların deneme numuneleridir. Yani Tester Parfüm = Orijinal Parfüm diyebiliriz.

Orjinal parfüm nasıl anlaşılır barkod sorgulama?

Orijinal parfümlerde barkod bulunur Orijinal parfüm şişelerinin altında üretildikleri yer kodlanmıştır. Dış karton ambalajındaki hatalı veya eksik yazılar da parfümün sahte olduğunun göstergesidir. Parfümün ambalajının alt kısmında mutlaka barkod bulunmalıdır. Barkodu olmayan parfümler kesinlikle orijinal değildir.

Kendime uygun parfümü nasıl bulurum?

Doğru Parfümü Bulmak için 7 İpucu

 • Başkalarını Dinlemeyin. Parfüm her tende ve her iklimde farklı kokar ve bir başkası üzerinde beğendiğiniz koku sizde aynı durmayabilir.
 • Parfümünüzü Analiz Edin.
 • Teninizde Deneyin.
 • Minimumda Tutun.
 • Kendinizi Tanıyın.
 • Zamanı Doğru Seçin.
 • Terminolojiyi Öğrenin.

En kalıcı parfüm nasıl anlaşılır?

Eğer denediğiniz bir tester parfüm üzerinde EDP yazıyor ise, bununla %7 ila arası bir kalıcılığın kastedildiğini bilmeniz gerekir. Bu demektir ki, parfümdeki konsantre oranı %7-15 arasıdır. Kalıcılık bağlamında üçüncü sırada olan EDT parfümler, kişiye %5-7 arası kalıcılık sunmaktadır.

Parfümün kalıcı olması için ne yapmalı?

Parfüm kullanılmadan önce cildin temiz olması gerekmektedir. Temiz cilde uygulanan parfümün kokusunun kalıcılığını artar. Duş aldıktan sonra vücuda nemlendirici sürmek de aynı şekilde kokuyu hapsedeceğinden kalıcılık artmış olur. Ayrıca parfümü sıktıktan sonra sıktığınız yeri ovup yaymaya çalışmayın.

Batch kodu nerede yazar?

Merhaba Batch Code! Ürünlerin hem kendi üzerinde, hem de kutularının üzerinde yer alması zorunlu olan bu numara aslında ürünün üretildiği an üzerine basılan, takip etmek amacıyla kullanılan bir ‘iz’. Batch code ‘lar sayesinde ürünün sahte olup olmadığını da anlayabiliyorsunuz.

You might be interested:  First Class Parfüm Orjinal Nasıl Anlaşılır?(Mükemmel cevap)

Batch kodu nerede yazıyor?

kozmetik ürün şişelerinin altında yazan bir koddur. bu kod ile satın alınan ürünün yaşı internet üzerinden teyit edilebilir.

Batch kod kaç haneli?

Batch kodu 4 veya 5 karakter uzunluğunda, harf ve rakamlardan oluşan bir kombinasyondur. Batch kodu; genellikle ürünlerin son kullanma tarihine yakın listelendiğinden, son kullanma tarihi ile karıştırılmamalıdır. Ürünlerin üzerindeki Batch kodlarını bulmak ürünlerin türlerine bağlıdır.

Tester olarak satılan parfümler gerçek mi?

Gerçek tester parfümler orijinal parfüm kutularında değil tester parfümler için özel olarak hazırlanmış tester kutusunda olur ve bu kutular orjinal parfüm kutularına göre daha basit ve sade olurlar. Tester parfümlerin şişesi tester olmayan orjinal parfümlerin şişeleri ile aynıdır, şişede bir fark göremezsiniz.

Orjinal tester parfüm neden ucuz?

Tester parfümler satın alma gücü daha düşük olan parfüm tüketicileri tarafından, orijinali çok daha pahalı olması dolayısıyla tercih edilir. Çünkü kokusu, rengi, koku notaları ve kalıcılığı açısından orjinali ile yüzde yüz aynı ve hiçbir farklılığı olmayan bu tester ürünler daha ucuzdur.

Dekant parfüm nedir?

Decant orjinal parfümlerin daha küçük ebatlardaki şişelere aktarılmasına denir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *