Categories Parfüm

Floral Parfüm Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Floral Parfümler Floral koku ailesi isminden de anlaşılacağı gibi çiçek kokularını barındırır. Parfümler üretilirken genellikle çiçek kokuları, parfümün orta notası olarak isimlendirilen bölgede kullanılır. Romantik, yumuşak huylu, daha duygusal insanların floral kokular seçtiği düşünülür.

Oriental parfüm nedir?

Oriental koku grubu çok zengin egzotik kokuları içerir. Oriental koku denince akla baharatlar, kokulu bitkiler veya kuru, pudramsı, reçine kokuları gelir. Bunlar çokluklaamber ya da tatlımsı notalarla yumuşatılırlar. Orientallerin bir başka tanımlanması da egzotik ve baştan çıkarıcı kokular olmasıdır.

Fresh parfüm ne demek?

Fresh parfüm nedir sorusunu cevaplayarak başlayalım, her türlü hafif meyve, çiçek, su notaları, otlar bu grup parfümler içerisinde yer alır. Örneğin bir deniz kokusu, hafif bir incir kokusu, nane, salatalık, sabunsu kokular, bergamot, hafif çiçekler, yeşil notalar, yapraklar fresh parfümlerin temelini oluşturur.

Pudra kokulu parfüm nedir?

Pudra kokusu olan parfümler aslında içerisinde musk veya misk notaları içeren parfümlerdir. Bu musk kokusu içerisinde belli oranda vardır. Baskın olarak kullanıldığında ise parfümde yoğun pudramsı bir koku yaratır.

For Her parfüm ne demek?

For Her Parfüm “Kadınlara Özel Parfüm ” anlamına gelmektedir. Kadınların cilt ve ten yapısına uygun olarak üretilen parfümlerin For Her olarak ayrıştırılmasının sebebi, bazı parfümlerin erkeklere özel ya da unisex olarak kullanılabilmesidir.

You might be interested:  Çocuğun Gözüne Parfüm Kaçarsa Ne Olur?(Doğru cevap)

Oryantal kokular ne demek?

Oryantal kokular Ağır kokuların bulunduğu bir sınıftır. Tarçın, kakule, zencefil, misk ve vanilya gibi kokular bu gruba örnek verilebilir. Bu kokuları kullananlar tutkulu, çekici, gizemli, kıskanç, romantik, olgun ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Kremsi kokular Hindistan cevizi kokusunu andıran yumuşak kokulardır.

Şipre kokusu ne demek?

Şipre (Chypre): Fransızca Kıbrıs anlamına geliyor. Bergamot, meşe, paçuli ve ladenden oluşan benzer bir içerik kategorisine ait parfüm ailesi. Çiçeksi Şipre: Çiçeklerin yaprakları veya kendileriyle oluşuyor. Gül, yasemin ve zambak en çok kullanılan çiçekler arasında başı çekiyor.

Afrodizyak hangi parfümlerde var?

Mutlaka Denemen Gereken Afrodizyak Etkili Parfümler

 • Armani Si Passione.
 • Yves Saint Laurent Libre.
 • Yves Saint Laurent Black Opium.
 • Cacharel Amor Amor.
 • Lancôme La Vie Est Belle.
 • Lancôme Hypnose.
 • Mugler Alien.
 • Valentino Donna.

Yazın hangi parfüm kullanılır?

Yazın En Favori 9 Parfümü

 • 1/10. Aerin Linen Rose Eau de Cologne.
 • 2/10. Yves Saint Laurent Black Opium Floral Shock.
 • 3/10. Dolce&Gabbana Velvet Cypress.
 • 4/10. Hermes Le Jardin de Monsieur Li.
 • 5/10. Kenzo Kenzo World.
 • 6/10. Narciso Rodriguez Fleur Musc For Her.
 • 7/10. Rodin Olio Lusso 3.
 • 8/10. Sisley Izia.

Şekerli kokular nelerdir?

Ananas, üzüm, kavun, frezya, iris çiçeği, yasemin, gül, inci çiçeği, manolya, kimyon, fesleğen, sandal ağacı, amber, paçuli, musk, benzoin, karamel, vetier ve vanilya notaları parfümün içeriğini oluşturuyor.

Her insanın kendi kokusu var mıdır?

Her insanın kendine özgü, değişmeyen bir kokusu olduğunu söyleyen Dr. Mehmet. Yavuz, “Araştırmacılar, konuya açıklık getirebilmek için koku ile cinsellik arasındaki ilişkiyi incelediler. Bu incelemeler sonucunda, vücutta salgılanan, feromon adı verilen maddeyi keşfettiler.

Imza koku nedir?

Bir başka deyişle sevdiğiniz kokuları harmanlamak, kişiliğinizi ve nasıl hissettiğinizi yansıtmak için imza bir koku yaratırsınız.

You might be interested:  Coco Chanel Parfüm Orjinal Nasıl Anlaşilir?(Çözünme)

Kendine uygun parfüm nasıl bulunur?

Doğru Parfümü Bulmak için 7 İpucu

 1. Başkalarını Dinlemeyin. Parfüm her tende ve her iklimde farklı kokar ve bir başkası üzerinde beğendiğiniz koku sizde aynı durmayabilir.
 2. Parfümünüzü Analiz Edin.
 3. Teninizde Deneyin.
 4. Minimumda Tutun.
 5. Kendinizi Tanıyın.
 6. Zamanı Doğru Seçin.
 7. Terminolojiyi Öğrenin.

Artisan parfüm nedir?

Ürün Açıklaması: John Varvatos Artisan, Zanaat Duygusuna Sahip Modern Bir Kokudur. Ürün Içeriği: Ilk Notada Kış Portakalı,Kekik,Lavandin, Orta Notada Ykuzey Afrika Portakal Çiçeği, Zencefil Yer Alır. Son Notada Ise Misk Ve Ahşap Bulunmaktadır.

Parfümlerde yazan oz ne demek?

Açılımı “ fluid ounce ” olan Fl Oz, ABD’de kullanılan sıvı ölçü birimidir. Parfümün boyutunun bazı formüllerde kalıcılığı etkilediği konuşuluyor. Burada yoğunluk miktarını veya koku yağların konsantrasyonunu görebiliyorsunuz. EDP’nin daha yoğun olduğunu bir kez daha anlamanın başka bir yolu.

Bargello 122 Hangi parfüm?

Bargello 122 Oriental Edp 50 Ml Kadın Parfüm 8691841304622.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *