Categories Masaj

Kadın Azdırıcı Masaj Nasıl Yapılır?

Yağlı masaj nasıl yapılır?

Hazırlanışı:

 1. Lavanta, portakal ve susam yağını bir kabın içine koyun.
 2. Tarçınları da kaba ekleyin.
 3. Portakal kabuğunu rendeleyin ve kaba ekleyin.
 4. Elde ettiğiniz bu karışımı güneş gören bir yerde yaklaşık 2 – 3 gün bekletin.
 5. Portakal kabukları ve tarçın kokusunu bıraktığında masaj yağı kullanıma hazır demektir.

Masaja nasıl başlanır?

Masajı yapan kişinin de masaj yapılan kişinin de konsantre olması ve dikkati tek bir yere toplaması masajı başarıya ulaştıran yegane faktörlerdendir. Masaja ilk etapta hafif hareketlerle başlayın. Masaj dokunuşları omuzlardan başlamalı, sırta ve bele doğru ilerlemeli.

Boyun masajı nasıl yapılır?

Yoğun baskı uygula ve yumruğunu çok yavaşça boynunun yan tarafına doğru hareket ettir. Boynun göğüsle buluştuğu yere kadar masaj yap. Elini boyunda çok hızlı hareket ettirirsen yoğun baskı çok acı verici olabilir, bu nedenle ağır hareket et. Acı belirtilerine dikkat et.

Yorgunluk masajı nasıl yapılır?

Nasıl yapılır: Masajı yapacak kişiden eline masaj yağı sürmesini isteyin. Yumruk hareketiyle sırtınızın tamamında elini yukarı aşağı doğru gezdirmesini isteyin. Bu, kan dolaşımını iyileştirir, gerilmiş kaslara taze kan ve enerji sağlar. Bu işlemi yaklaşık 20 dakika boyunca tekrarlayın.

Sırt bölgesine masaj nasıl yapılır?

Yağı bölgeye yay.

 1. Ellerinin tamamını kullan ve kişinin sırtının dibinden başlayıp yukarıya doğru ilerle.
 2. Bu tekniği, sırt kaslarını ısıtmak için baskıyı hafiften ortaya doğru gittikçe artırarak 3-5 dakika boyunca tekrar et.
 3. Omuzları ve boyun çevresini unutma.
You might be interested:  Koşu Bandı Masaj Aleti Nasıl Kullanılır?(Soru)

Hangi yağ ile masaj yapılır?

Masaj Terapistlerinin Önerdiği En İyi 12 Masaj Yağı

 • Damıtılmış hindistancevizi yağı
 • Jojoba yağı
 • Ayçiçeği yağı
 • Badem yağı
 • Kayısı çekirdeği yağı
 • Avokado yağı
 • Kakao yağı
 • Üzüm çekirdeği yağı

Kendi kendine masaj nasıl yapılır?

Öncelikle, göğsünüzün alt kısmına ellerinizi koyup dışa doğru çekin. Bu hareketi birkaç kere tekrar edin. Ardından göğüs kafesinizin üst derisini içten dışa, omuzlara doğru parmaklarınızla tarayın ve ovalayın. Sağ elle sol koltuk altı, sol elle de sağ koltuk altından omuz hizasına kadar boynunuza doğru ileri-geri ovun.

Masaj yapma teknikleri nelerdir?

En Yaygın 9 Masaj Tekniği

 • Efloraj: Uzun ve sakin vuruşlar.
 • Petrisaj: Yoğurma, çekme ve germe.
 • Ovma: Küçük dairesel hareketler.
 • Dokunma: Vurma.
 • Titreşim: Sallama ve sarsma.

Refleksoloji masajı Nasıl Yapılır?

Refleksoloji masajı uygulanmasında öncelikle ayaklara basınç uygulanarak hastanın verdiği tepkiler ölçülür. Bu sayede hastanın ayaklarındaki sorunlu bölgeler tespit edilir ve nasıl bir masaj uygulanması gerektiği belirlenir. Ayaklarda vücudun her bölgesine sinyal gönderen noktalar bulunmaktadır.

Baş boyun ve omuz masajı nasıl yapılır?

Boyun masajı yaparken ilk etapta başınız ile omzunuz arasında kalan kısmı hafifçe sıkmalısınız bunu birkaç kez tekrarlayın ( Sık-Bırak) daha sonrasında ise sadece bir parmağınızı ağrı hissettiğiniz bölgeye bastırın ve üzerinde yaklaşık olarak 20–30 saniye tutun bu işlemi kaslarınız gevşeyene kadar yapın göreceksiniz ki

Derin doku masajı nasıl yapılır?

Bu masaj tipi genellikle yavaş ve sıkı bir şekilde yapılır. Derin doku masajı yapılan birey genellikle yüzüstü veya sırt üstü pozisyonda bekler, hedeflenen bölgelere ise bu sırada derin bir baskı uygulanır.

En faydalı masaj hangisi?

Shiatsu Masajı Bu masaj genellikle tedavi amaçlı uygulanır. Masörün adeta sihirli olan parmakları, vücudunuzun belirli noktalarına basınç uygular ve bu sayede dokularınızdaki ağrılardan kurtulursunuz. Ama dikkat edin; bu masaj da biraz sert olabilir.

You might be interested:  Okey Masaj Jeli Nasıl Kullanılır?(Doğru cevap)

Bacak masajı nasıl yapılır?

Avucunuz bacağınıza bakacak şekilde hafifçe açılmış parmaklarınızı bileğinize yerleştirin. Bir elinizi veya iki elinizi birbirine zıt olarak kullanabilirsiniz. Elinizi kalçanıza doğru hareket ettirirken parmaklarınızla baskı uygulayın. Ağrıya neden olmadan kasınızda hissetmek için yeterli baskı uygulayın.

Thai masajı nasıl yapılır?

Giyinik olarak yapılan bu masaj yarı sert bir zeminde yapılır. Tembeller için yoga diye de adlandırlan Thai masajında en az altmış çeşit germe, çekme, esnetme ve bası hareketi uygulanır. Seans sırasına terapistin yönlendirmesiyle sık sık pozisyon değiştirilir ve masaj en az bir buçuk saat sürer.

Ön kol masajı nasıl yapılır?

Önkolun Medial Yüzü veya Fleksör Kas Grubu Bir el hastanın el bileğinden destekler. Diğer el C şeklinde tutularak bilek seviyesinde hastanın önkolunun medialine yerleştirilir ve buradan başlayarak dirsek hizasına kadar 3 kez stroking yapılır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *