Categories Krem

Vicks Krem Ne Için Kullanılır?(EN iyi 5 ipucu)

Çok uzun yıllardan bu yana dünyanın dört bir tarafında kullanılan Vicks krem, özellikle vücudun farklı bölgelerindeki ağrıları gidermek için oldukça etkilidir. Özellikle bu konuda kas ağrıları ile beraber migren gibi önemli Baş ağrılarını gidermek konusunda yaygın kullanılır.

Vicks krem nerelerde kullanılır?

Vicks krem nerelerde kullanılır?

 • Sırta sürülebilir. Özelikle grip ve nezle gibi kış mevsiminde sık görülen hastalıklarda Vicks kremi hastanın sırtına sürülür. Havlu ile kapanan sırt gece boyu kremi emer.
 • Ağrıyan yerlere sürülebilir. Mentol, en doğal ağrı kesicilerden biridir.
 • Solunabilir.

Viksin faydaları nelerdir nasıl kullanılır?

İçinde sedir ağacı yağı ve Hindistan cevizi yağı da bulunan Vicks krem yağı üst solunum yolu enfeksiyonlarına iyi gelir. Kronik ağrı şikayetlerinde ağrıyan bölgeye sürülür. Kılcal damaların genişlemesini sağlayan özel formülü sayesinde toksinlerin çok daha kısa bir süre içerisinde atılmasını sağlar.

Soğuk algınlığında Vicks nasıl kullanılır?

VICKS VAPORUB burun tıkanıklığı ve akıntısı, boğaz ağrısı ve soğuk algınlığına bağlı öksürüğün semptomatik tedavisinde kullanılır. merhem, 6-12 yaş arası çocuklarda: Günde 2-4 defa 1 ila 2 çay kaşığı kadar merhem, 2-5 yaş arası çocuklarda: Günde 2-3 defa 1/2 ila 1 çay kaşığı kadar merhem sürülerek kullanılmalıdır.

You might be interested:  Pata Krem Nasıl Kullanılır?(Çözülmüş)

Vicks öksürük için nasıl kullanılır?

Hastaların göğsüne, boynuna ve ağrıyan yerleri üzerine sürülüp ovalanarak uygulanan ilacın öksürüğe, kas ağrılarına, burun tıkanıklığı ve hapşırmaya, ses kısıklığına iyi geldiğine ve solunumu rahatlattığına inanılıyor.

Vicks kremi kimler kullanamaz?

Viksin Zararı Var mı? Özellikle gebelik ve emzirme döneminde mutlaka vicks kremi kullanmadan önce doktora başvurmak gerekir. Ayrıca 2 yaş altı çocuklarda kullanması sakıncalıdır. Diğer taraftan 6 yaş altı çocuklarda ise soluyarak kullanılmamasına dikkat edilmelidir.

Vicks kas gevşetir mi?

Kas ağrısı için bir çok merhem bulunmaktadır. Vicks ‘in çok bilinmese de kas ağrılarını hafifletici özelliği bulunmaktadır. Bacak ve baldırlardaki kasları gevşetir. Fazla yorulan kasların dinlenmesini sağlayan vicks, ağrılı bölgeye masaj yapılarak uygulanır ve kas ağrıları hafiflettiği gibi gevşemesini de sağlar.

VICKS burun açıcı nasıl kullanılır?

VICKS inhaler’i bir burun deliğini kapatarak diğer burun deliğine sokun derin nefes alın, daha sonra aynı işlemi diğer burun deliği için tekrar edin. Değişik yaş grupları: Çocuklarda kullanımı: 9 yaş altındaNi çocuklarda Nullanmayınız.

VICKS günde kaç kez kullanılır?

VICKS VAPORUB haricen sürülerek veya soluyarak kullanılabilir. Haricen sürülerek kullanımı: Yetişkinlerde ve 12 yaşın üstündeki çocuklarda: günde 2-4 defa 2 ile 3 çay kaşığı kadar merhem.

VICKS Oksurugu keser mi?

Vicks merhemin hiçbir yan etkisi yada zararı yoktur. Ayak tabanlarınıza sürerek öksürükten kurtulabilir. Yada nefes açmak için sıcak suya katarak buğu yapabilirsiniz. Fakat kesinlikle burun deliklerinize sürmeyiniz.

Vicks ayak altına sürülür mü?

Gece yatarken ayak tabanlarınıza VICKS sürün, ovalayarak yedirin ve çoraplarını giyin. Öksürüğünüz varsa hemen kesildiğini fark edeceksiniz. Özellikle gece oluşan öksürükleri bu uygulama hemen durdurur. Uzun yürüyüşler ve spor sonrası oluşan kas ağrılarında Vicks ağrıyı giderir ve rahatlatır.

You might be interested:  Stres Kırığına Hangi Krem Iyi Gelir?(Çözüm bulundu)

Vicks nefes açar mi?

Vicks de burun etrafına ya da içine sürülerek nefes almayı kolaylaştırır.

Yanığa Vicks sürülür mü?

yanıklara da çok iyi gelen mucizevi ilaç. buzla filan uğraşıp hiç oyalanmadan yanan bölgeye kalınca bir tabaka uygulayın, bırakın biraz cayır cayır hissettirsin. acı geçince yıkayın ve cildinizde en ufak bir kızarıklık bile kalmadığını görün. tabii ki bunu yara açılmış çok derin yanıklarda uygulamayın.

Gece öksürüğü için ne yapmalı?

İşte öksürüğe iyi gelen şeyler:

 • Ayva çayı
 • Ekinezya Çayı
 • Yaseminli portakal çayı
 • Kuşburnu çayı
 • Sütlü bal.
 • Ihlamur, Zencefil, Adaçayı
 • Pekmez.
 • Pastil.

Öksürüğü en çabuk ne geçirir?

Bir kaşık bal ve bir kaşık zencefil bunun için yeterli olacaktır. Öksürük için birebir çare olan ballı zencefil tüketmek iyi bir tedavi yöntemi olacaktır. Karabiber ve balı karıştırarak da öksürüğünüzü geçirebilirsiniz. İnatçı bir öksürüğe sahipseniz bir bardak sütün içine bir çay kaşığı karabiber ve balı karıştırın.

Evde doğal Vicks nasıl yapılır?

Malzemeler:

 1. 2 çorba kaşığı hindistancevizi yağı
 2. 1-2 çay kaşığı balmumu (isteğe bağlı)
 3. 4 10 damla okaliptüs yağı
 4. 4 damla nane yağı
 5. 4 10 damla biberiye yağı ( Vicks ‘in içinde bulunan kafur, biberiye yapraklarında doğal olarak bulunuyormuş)
 6. 1-2 damla karanfil yağı (isteğe bağlı)
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *