Categories Krem

Travazol Krem Genital Bölgede Nasıl Kullanılır?

Travazol krem genital bölgede nereye sürülür?

Genital bölgede pek çok etmene bağlı olarak meydana gelen enfeksiyon ve mantarın iyileşmesi, beraberinde kaşıntı, yanma, kızarıklık ve hassasiyetin tedavisi için vajina kısmına Travazol Kremin sürülmesi gerekmektedir.

Travocort krem genital bölgede kullanılır mı?

Genel olarak göğüs, kolların üst bölgesi, boyun, sırt, ayak parmak araları, kasık bölgesi, koltuk altı, dış genital organlar, memelerin altı, testisler gibi bölgelerde kullanılır.

Vajina içine krem sürülür mü?

Mantar, kaşıntı, enfeksiyon gibi olumsuz birçok sonuçlar doğurabilir. Sadece su ile genital bölgenizi temizlemeniz yeterlidir. Genital bölgenin güzel kokması ve temiz olması için kullanılan sprey, losyon, krem gibi ürünler vajinal enfeksiyona sebep olabilir. Kesinlikle kullanmamalısınız.

Vajinaya hangi kremler sürülür?

Vajina Kaşıntısına (Mantarına) İyi Gelen İlaçlar

  • Tiokonazol.
  • Butokonazol.
  • Fentikonazol Nitrat.
  • Mikonazol.
  • Sertakonazol.
  • Fluconazole.
  • Klotrimazol.
  • İzokonazol nitrat.

Genital bölge ne demek?

Genital bölge, kadın üreme organlarının yer aldığı alandır. Bu alan hem iç bölgede hemde dış bölgede yer almaktadır. Özellikle sağlıklı bir yaşam için genital bölge temizliğinin iyi yapılması gerekmektedir. Genital bölgenin temiz olmaması, birçok farklı enfeksiyona sebep olmaktadır.

Travazol krem uçuk için kullanılır mı?

Travazol Krem; Eczanede satılmaktadır ve dermatologlar tarafından reçete edilmektedir. Özellikle mantar hastalıklarının tedavisinde çok önemli sonuçlar vermiştir. Bununla beraber bakteriyel enfeksiyonlar, alerjik yapılar, egzamai uçuklarda ve iltihaplarda da etkili olmaktadır.

You might be interested:  Fucithalmic Krem Ne Için Kullanılır?

Travocort mantara iyi gelir mi?

kortizon içeren mantar kremidir, uzun süreli kullanımı önerilmez. rahatsızlık veren pişik ve göbek altı kızarıklıklarını da iki günde geçirir. kasık mantarına bepanthol ile birlikte kullanılması kaşıntıyı azaltacaktır.

Travocort krem ne kadar kullanılmalı?

TRAVOCORT, günde 2 defa uygulanır. Doktorunuzla koordineli bir şekilde TRAVOCORT tedavisi iltihabi veya ekzemalı deride iyileşme olduktan en geç 2 hafta sonra sonlandırılmalıdır.

Travocort krem hamileyken kullanılır mı?

Gebelik kategorisi: C’dir. Tıbbi gereklilik dışında hamilelerde kullanılmamalıdır. Hamile kadınlarda yöresel uygulanan kortikosteroidlerin teratojenik etkilerini gösteren çalışmalar yoktur.

Vajinanın güzel kokması için ne yapılmalı?

Bol su tüketmek vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayacağından iyi gelir. Kafein ve şekerli içeceklerden uzak durmak da vajinada kötü kokuya karşı etkilidir. Ayrıca kokusu yoğun, baharatlı yiyeceklerden uzak durmak da vajinadaki kokuyu azaltmaya yardımcı olur.

Vajinal mantara yoğurt iyi gelir mi?

Pek çok kadın, vajinal maya mantarı enfeksiyonunu tedavi etmek için tablet, krem ya da fitil yerine yoğurt kullanıyor. Peki evde yapılan bu tedavinin bilimsel bir alt yapısı var mı? Cevap; evet. Bilimsel çalışmalar, bu tür enfeksiyonları yenmek için yoğurt kullanımını destekliyor.

Vajinal kaşıntı evde nasıl tedavi edilir?

Yapmanız gereken tek 2 yemek kaşığı elma sirkesini ılık suyla karıştırınız. Daha sonra bu su ile vajina bölgenizi iki ila üç gün boyunca günde 2 kez yıkayınız. Zamanla bu rahatsızlık veren kaşıntının gittiğini göreceksiniz.

Vajinaya Batikon sürülür mü?

Batikon ise mikrop öldürücü özelliğe sahip polivinil-pitolidon ve iyot karışımı içeren bir antiseptiktir. Vajinada oluşan mantar rahatsızlıklarına karşı doktor tavsiyesi ve kontrolünde vajinaya dökerek kullanmak yerine pansuman şeklinde uygulanır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *