Categories Krem

Lazer Epilasyon Sonrası Hangi Krem Kullanılmalı?(En iyi çözüm)

Yani; lazer epilasyondan sonra ciltte yanık gibi bir problem yoksa bepanthen plus kullanmaya gerek yoktur. Bepanthol serisinden cilt bakım kremi veya bepanthol vücut losyonu kullanılabilir. Veya deksapantenol gibi güçlü nemlendirici özelliği olan herhangi başka bir nemlendirici krem/losyon da kullanılabilir.

Lazer epilasyon sonrası nemlendirici krem sürülür mü?

Merhabalar, lazer epilasyondan sonra uygulama yapılan alanlarda cilt bir miktar kurur. Bu yüzden cildi mutlaka nemlendirmek gerekir. Bu amaçla nemlendirici özelliği sahip herhangi bir krem kullanılabilir.

Lazer epilasyon sonrası krem ne zaman sürülür?

En az iki hafta güneşe çıktığınızda güneş koruyucu krem kullanınız. 24 saat boyunca lazer uygulanan bölgeyi kaşımayın, parfüm uygulamayın, çok sıcak su ile yıkamayın. Peeling veya aşındırıcı ürünleri 1 hafta uygulamayın.

Epilasyondan sonra ne sürülür?

2. Lazer epilasyondan sonra oluşan kızarıklık, kaşıntı ve kabarcıklar için hekimin önereceği yatıştırıcı kremler kullanarak cildin rahatlaması sağlanabilir. 3. Lazer epiasyondan sonra ciltte bir miktar kuruluk olması normaldir. Uygun bir nemlendirici kullanarak cildi nemlendirmek gerekir.

Hametan krem lazer epilasyon sonrası kullanılır mı?

Hametan krem lazer epilasyon sonrası cildin bakımında etkilidir, cildi rahatlatır. Ciltte yanık olması ve/veya uzun süre geçmeyen kızarıklık durumunda bir dermatoloğa görünmenizi tavsiye ederiz.

You might be interested:  Position Krem Ne Işe Yarar?(Soru)

Lazerden sonra yüze ne sürülür?

Lazer uygulamasından sonra 1 hafta süreyle solaryuma girmemelisiniz. Güneşlenmemelisiniz ve özellikle yüz lazer epilasyonu sonrası yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmalısınız. Lazer Epilasyondan sonra ılık bir duş alınabilir.

Lazer öncesi krem sürülür mü?

Bu işlem trimer veya jilet ile lazer uygulama merkezlerinde de yapılabilmektedir. Tedavi öncesi cilde krem vb kozmetik ürünler sürülmemeli, sürekli kullanılan ürünler varsa cilt bir temizleyici vasıtasıyla tamamen temizlenmelidir. Uygulama esnasında cilt üzerinde makyaj malzemesi bulunmamalıdır.

Lazer epilasyon seansları bittikten sonra kalan tüyler nasıl alınır?

Seans sonrasında istenmeyen tüyler ağda ve cımbız gibi tüyü kökünden alan yöntemlerle alınmamalıdır. Bu yöntemler kılı köküyle birlikte alır ve diğer seansta lazer epilasyonun etkinliğini azaltabilir. Bu yüzden lazer epilasyondan sonra çıkan tüyler -yüz bölgesi hariç- jiletle alınmalıdır.

Lazer epilasyondan sonra neden su Değmemeli?

Merhabalar, lazer epilasyon uygulamasından sonra 1 gün süreyle su ile temastan kaçınmak gerektiği doğrudur. Ciltte oluşabilecek tahrişe karşı su temasından, özellikle sıcak su temasından kaçınmak gerekir. Sizin durumunuzda yüzme havuzlarındaki yoğun klor cilt tahrişini arttırabilir.

Lazer epilasyon sonrası tahriş için ne yapmalı?

Bazı hassas ciltlerde kızarıklık birkaç gün devam edebilir. Bu süre zarfında sıcak su temasından kaçınmak gerekir. Buz uygulaması ve hekiminizin önereceği bir topikal kortikosteroid krem kullanımı kızarıklığın geçmesini hızlandıracaktır.

Buz lazerden sonra nelere dikkat edilmeli?

Merhabalar, Buz Lazer epilasyon sonrası günlük yaşamınıza hemen geri dönebilirsiniz. Uygulamadan hemen sonra sıcak su ile duş alınmamalıdır. Uygulamadan sonraki 1 hafta boyunca aktif güneşe çıkmamak ve solaryuma girmemek, yine 1 hafta boyunca kese, peeling gibi cildi tahriş edebilecek işlemlerden uzak durmak gerekir.

Lazer epilasyon işleminden sonra nelere dikkat edilmeli?

Uygulamadan sonra en az 3 ay güneşten korunun ve 30 veya daha yüksek faktör güneş koruyucusu kullanın. Bölgeyi nemlendirici kremler ile nemli tutun. Uygulamadan sonra 24 saat sıcak su değdirmeyin. 24 saat içinde ağrı ya da şişme olursa yumuşak beze sarılı buz uygulayın.

You might be interested:  Krem Rengi Koltuk Nasıl Temizlenir?(Doğru cevap)

Lazer epilasyondan sonra ne zaman kese yapılır?

Bu nedenle kese gibi tahrişi arttırabilecek işlemler için 1 hafta beklemek gerekir. Peeling de aynı şekilde tahrişi arttırabileceği için lazer epilasyondan sonra yapılmamalıdır. Kese, peeling gibi uygulamalar lazer epilasyondan 1 hafta sonra yapılabilir. 1 haftadan önce kese yaptırılmamalıdır.

Lazerden sonra ilişkiye girilir mı?

Güneşe çıkmadan önce SPF 30 veya üzeri güneş koruyucu kullanmak da zorunludur. Ancak cinsel ilişkiyle ilgili hiçbir kısıtlama söz konusu değildir. Genital bölgeye lazer epilasyon yaptırdıktan sonra cinsel yaşamınıza devam edebilirsiniz, lazer epilasyon cinsel yaşamınızı etkilemez.

Lazerden önce nemlendirici sürülür mü?

Bölgeyi nemlendirici kremler ile nemli tutun. Uygulamadan sonra 24 saat sıcak su değdirmeyin. 24 saat içinde ağrı ya da şişme olursa yumuşak beze sarılı buz uygulayın. Gerektiğinde ağrı kesici kullanabilirsiniz.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *