Categories Krem

Epilasyondan Sonra Hangi Krem Kullanılır?(EN iyi 5 ipucu)

Yani; lazer epilasyondan sonra ciltte yanık gibi bir problem yoksa bepanthen plus kullanmaya gerek yoktur. Bepanthol serisinden cilt bakım kremi veya bepanthol vücut losyonu kullanılabilir. Veya deksapantenol gibi güçlü nemlendirici özelliği olan herhangi başka bir nemlendirici krem/losyon da kullanılabilir.

Epilasyondan sonra nemlendirici sürülür mü?

Teşekkür ederim. Merhabalar, lazer epilasyondan sonra uygulama yapılan alanlarda cilt bir miktar kurur. Bu yüzden cildi mutlaka nemlendirmek gerekir. Bu amaçla nemlendirici özelliği sahip herhangi bir krem kullanılabilir.

Lazer sonrası krem kullanılır mı?

Merhabalar, lazer epilasyondan sonra cildi nemlendiren kremler kullanabilirsiniz. Hassas ciltlerde lazer epilasyondan sonra cilt hassasiyeti artabilir, ciltte kızarıklık gelişebilir. Bunun içinde cildi yatıştıran, onaran kremler kullanılmalıdır.

Lazer epilasyon sonrası krem ne zaman sürülür?

En az iki hafta güneşe çıktığınızda güneş koruyucu krem kullanınız. 24 saat boyunca lazer uygulanan bölgeyi kaşımayın, parfüm uygulamayın, çok sıcak su ile yıkamayın. Peeling veya aşındırıcı ürünleri 1 hafta uygulamayın.

Lazer epilasyon sonrası hangi güneş krem kullanılmalı?

Lazer uygulamasından sonra 2 hafta süreyle güneşe maruz kalınmamalı ve solaryum’a girilmemelidir. Zorunlu olarak güneşe maruz kalınacaksa özellikle yüz bölgesi için mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş kremi kullanılmalıdır.

You might be interested:  Krema Ile Krem Şanti Nasıl Yapılır?(Çözülmüş)

Epilasyondan sonra ne sürülür?

2. Lazer epilasyondan sonra oluşan kızarıklık, kaşıntı ve kabarcıklar için hekimin önereceği yatıştırıcı kremler kullanarak cildin rahatlaması sağlanabilir. 3. Lazer epiasyondan sonra ciltte bir miktar kuruluk olması normaldir. Uygun bir nemlendirici kullanarak cildi nemlendirmek gerekir.

Epilasyondan sonra yüze ne sürülür?

Lazer uygulamasından sonra 1 hafta süreyle solaryuma girmemelisiniz. Güneşlenmemelisiniz ve özellikle yüz lazer epilasyonu sonrası yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmalısınız.

Lazer epilasyon sonrası tahriş için ne yapmalı?

Bazı hassas ciltlerde kızarıklık birkaç gün devam edebilir. Bu süre zarfında sıcak su temasından kaçınmak gerekir. Buz uygulaması ve hekiminizin önereceği bir topikal kortikosteroid krem kullanımı kızarıklığın geçmesini hızlandıracaktır.

Lazer epilasyondan sonra neden su Değmemeli?

Merhabalar, lazer epilasyon uygulamasından sonra 1 gün süreyle su ile temastan kaçınmak gerektiği doğrudur. Ciltte oluşabilecek tahrişe karşı su temasından, özellikle sıcak su temasından kaçınmak gerekir. Sizin durumunuzda yüzme havuzlarındaki yoğun klor cilt tahrişini arttırabilir.

Lazer epilasyondan sonra ne zaman kese yapılır?

Bu nedenle kese gibi tahrişi arttırabilecek işlemler için 1 hafta beklemek gerekir. Peeling de aynı şekilde tahrişi arttırabileceği için lazer epilasyondan sonra yapılmamalıdır. Kese, peeling gibi uygulamalar lazer epilasyondan 1 hafta sonra yapılabilir. 1 haftadan önce kese yaptırılmamalıdır.

Lazer epilasyon seansları bittikten sonra kalan tüyler nasıl alınır?

Seans sonrasında istenmeyen tüyler ağda ve cımbız gibi tüyü kökünden alan yöntemlerle alınmamalıdır. Bu yöntemler kılı köküyle birlikte alır ve diğer seansta lazer epilasyonun etkinliğini azaltabilir. Bu yüzden lazer epilasyondan sonra çıkan tüyler -yüz bölgesi hariç- jiletle alınmalıdır.

Lazer epilasyon yapıldıktan sonra güneşe çıkılır mı?

İPL lazerle ve dieod lazerle yapılan işlem sonrası hastada hassasiyet oluşmadığı için bir gün sonra, eğer deri bölgesinde hassasiyet oluştuysa 1 hafta sonra güneşlenebilir. Lazer epilasyon seansları arasında güneşlenme için de hastalara kaliteli yüksek koruyucu güneş krem kullanmalarını öneriyoruz.

You might be interested:  Su Çiçeğine Hangi Krem Iyi Gelir?(EN iyi 5 ipucu)

Lazer epilasyon sonrası nelere dikkat etmeli?

Uygulamadan sonra en az 3 ay güneşten korunun ve 30 veya daha yüksek faktör güneş koruyucusu kullanın. Bölgeyi nemlendirici kremler ile nemli tutun. Uygulamadan sonra 24 saat sıcak su değdirmeyin. 24 saat içinde ağrı ya da şişme olursa yumuşak beze sarılı buz uygulayın.

Buz lazerden ne kadar sonra Güneşlenilir?

Lazer uygulamasından sonra mümkün olduğu kadar güneşten kaçınmak gerekir. Özellikle ilk 2 hafta güneşe maruz kalınmamalı ve solaryum kullanılmamalıdır. Zorunlu kaldığınız durumlarda mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu kremleri kullanmanız gerekir.

Lazer öncesi krem sürülür mü?

Bu işlem trimer veya jilet ile lazer uygulama merkezlerinde de yapılabilmektedir. Tedavi öncesi cilde krem vb kozmetik ürünler sürülmemeli, sürekli kullanılan ürünler varsa cilt bir temizleyici vasıtasıyla tamamen temizlenmelidir. Uygulama esnasında cilt üzerinde makyaj malzemesi bulunmamalıdır.

Buz lazerden sonra ne yapılır?

Merhabalar, Buz Lazer epilasyon sonrası günlük yaşamınıza hemen geri dönebilirsiniz. Uygulamadan hemen sonra sıcak su ile duş alınmamalıdır. Uygulamadan sonraki 1 hafta boyunca aktif güneşe çıkmamak ve solaryuma girmemek, yine 1 hafta boyunca kese, peeling gibi cildi tahriş edebilecek işlemlerden uzak durmak gerekir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *