Categories Krem

Dövme Yaptırdıktan Sonra Hangi Krem Sürülür?(EN iyi 5 ipucu)

Dövme bakımı; dövme yapıldıktan hemen sonra başlar ve gün içerisinde 2 saatte bir tekrar eder, uygun olan merhem (bepanthol merhem) her iki saatte bir ince bir tabaka şeklinde sürülür. Merhemi sürmeden önce kuru bir selpak ile silinmesi atan boyanın ve eski derinin kalkması açısından önemlidir.

Dövme yaptırdıktan sonra kaç gün krem sürülür?

Bepantol Kremi ile 3 hafta daha krem sürmeye devam edeceksiniz. Emiliminin daha fazla olması nedeniyle günde 4-5 defa krem sürmeyi ihmal etmeyin. Kreminizi sürmeyi bırakırsanız dövmenizin solması kaçınılmaz olacaktır. Dövme yüzeyindeki parlak doku (bknz: dövme günlüğü) geçene kadar krem sürmelisiniz.

Dövme yaptırdıktan sonra nelere dikkat edilmeli?

Dövme sonrası en az 1 ay havuzlardan uzak durun. Banyo yapmak yerine duş almayı tercih edin. Antibakteriyel sabunla dövmenizi nazikçe temizleyebilirsiniz. Aşırı sıcak suyla yıkanıyorsanız, dövmenizi duştan önce streçle sarabilirsiniz.

Dövme bakımı nasıl yapılır?

dövmeyi yaptırdıktan sonra dövmenin üstü streç filmle kapatılır. sakın streç filmle dövme arasına peçete koymasına izin vermeyin. dövmeye yapışabilir. dövme yapıldıktan 3 saat sonra streç film açılır. içme suyu ve antibakteriyel sabunla yıkanır. ondan sonra krem bakımına girişilir. günde en fazla 7 defa kremlenir.

You might be interested:  Krem Rengi Deri Çanta Nasıl Temizlenir?(Soru)

Dövme bakımı ne kadar sürer?

dövme yapıldıktan sonra renginin solmaması için en az ilk 10 gün boyunca titiz bir bakım yapmak gerekir.

Dövme yaptırdıktan sonra kaç gün su Değmemeli?

Duşa girebilirsiniz ancak sıcak su ve sauna salonları dövmenize ciddi zarar verebilir; o yüzden dövme işleminden sonra 2-3 hafta girmemelisiniz. Ayrıca dövme işleminden sonra bir hafta duş jeli veya şampuanın dövme bölgesine değmemesi gerekir. Havuza ise en az iki hafta girilmemelidir.

Dövmeden sonra ne zaman duş alınır?

Dövmeni Yıkamak. Duş almak için 24 saate kadar bekle. En iyi bekleme süresi için dövmecinle konuş. Ama genelde yeni dövmeni yaptırdıktan sonraki 24 saat içinde duş alabilirsin.

Dövme yaptırdıktan sonra neler yapılmaz?

Dövmeci, uygulama bittikten sonra dövme yapılan bölgeyi sterilize edip bir streç film veya hava alan bir bandajla kapatıyor. Uygulanan bandajı, 2 veya 3 saat sonra çıkartabilirsiniz. Eğer eve gitmeyecekseniz birkaç saat daha bandajınızı çıkartmamaya özen gösterin. Malum yaranız henüz taze ve mikrop kapmamalı

Kalıcı dövme ne kadar sürede iyileşir?

Kişiden kişiye farklılık gösterebilen iyileşme süreçleri ortalama olarak 5-10 gün arasındadır. Bu süre zarfında deniz ve havuzdan uzak durup, dövmenizi de iyileşmemiş halde kesinlikle güneşe maruz bırakmamalısınız. Dövme bakımının ve iyileşme sürecinin en az dövmenin işçiliği kadar önemli olduğunu unutmayın.

Dövmenin Kabuklanması ne kadar sürer?

Kabuklanma ve dökülme işlemi birkaç gün içerisinde gerçekleşse de dövmenin bulunduğu dokuların tamamen iyileşmesi 2 ila 6 hafta sürüyor.

Yeni dövmeye vazelin sürülür mü?

Dövme bakımı; dövme yapıldıktan hemen sonra başlar ve gün içerisinde 2 saatte bir tekrar eder, uygun olan merhem (bepanthol merhem) her iki saatte bir ince bir tabaka şeklinde sürülür. İlk üç gün içerisinde sudan uzak tutamıyorsanız, dövme yüzeyine, kalın vazelin sürülerek üzeri streç ile kapatılır.

You might be interested:  Contractubex Krem Ne Zaman Kullanılır?(En iyi çözüm)

En iyi dövme bakımı nasıl yapılır?

Dövme Bakımı Kılavuzu

  1. Sadece Temiz Ellerle Dokunun. Çoğu dövme sanatçısının kendi bakım sonrası talimatları vardır.
  2. Bandajı Çıkarın ve Sadece Antibakteriyel Sabunla Yıkayın.
  3. Bakım Kremi Uygulayın.
  4. Dövmenizin Nefes Almasına İzin Verin.
  5. Kabuklanma ve Kaşıntıyı Bekleyin.
  6. Uzun Süreli Güneşe Maruz Kalmaktan Kaçının.

Bepanthen Plus dövme için kullanılır mı?

Dövme yapılan bölgeye iyileşene kadar her gün 3-5 kez tahriş etmeden üzerinde fazla krem bırakmadan (nemlendirecek düzeyde) bölgeye iyice yedirmeye çalışarak, “ Bepanthene Plus ”, ‘Bepanthol’ veya ‘Tattoo Aftercare’ krem sürülmelidir. Dövme yapılan bölgeyi kaşımayınız.

Dövme ne kadar Streçli kalmalı?

5. Dilerseniz dövmenizi yıkayıp kuruladıktan sonra 3 gün boyunca streç film ile sarmaya devam edebilirsiniz.

Dövme sonrası denize girilir mi?

Dövme yaptırdıktan sonra ilk iki hafta denize girilmemesi gerekir. Bu ihtara uymayan adam, et yiyen bakteriler sonucunda enfeksiyon kaparak hayatını kaybetti.

Hametan dövme için kullanılır mı?

Dövme yapıldıktan sonra dövmenin üzeri streç filmle kaplanır. Dövme bu şekilde 1 saat en fazla 2 saat kalabilir.Daha sonraki 10 günlük bakım sürecinde üzeri sürekli nemli kalacak şekilde ve iyice yedirerek ince bir tabaka Hametan pomad sürülür.Bu işlem ilk 3 gün 1-2 saatte bir uygulanmalıdır (sabah kalktıktan sonra ve

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *