Categories Krem

Belogent Krem Ne Için Kullanılır?

BELOGENT, kortikosteroidlere cevap veren enfeksiyon gelişmiş deri rahatsızlıklarında (deride belli bölgelerde kızarıklık, kaşıntı ve döküntü ile seyreden bazı dermatit türleri, terleme bozukluğu gibi) dışarıdan cilde sürülerek kullanılır.

Belogent krem ne işe yarar?

Bu krem genel olarak bakterileri öldüren ve sedef hastalığı, egzama ve dermatite eşlik eden enfeksiyonları ortadan kaldırmak için kullanılır. Bu ilaç, özellikle bu koşullar bir enfeksiyonla takip ederse, sedef hastalığı, egzama ve dermatit tedavisinde yararlıdır. Belogent krem ​​ve merhem formunda satışa sunulur.

Betamethasone krem ne ise yarar?

Bir kortikosteroid olan betametazon iltihabın (enflamasyon) azalmasını sağlar (bazı vücut geliştiriciler ve atletler tarafından hatalı bir şekilde kullanılan anabolik steroidlerle karıştırılmamalıdır). PSOCAL BETA sedef hastalığının (psoriasis vulgaris) tedavisi için kullanılır.

Madecassol nedir ne işe yarar?

Madecassol krem; cildi yenileme özelliği sayesinde sivilce izleri, cilt lekeleri sorunları yok ederken özellikle yaraların üzerindeki etkisi ve ciltte oluşan tahrişi giderici özelliği sayesinde lazer epilasyon ve cilt bakımı sonrası oluşan tahrişlerin tedavisinde oldukça başarılı bir üründür.

M FURO ilaç ne işe yarar?

Atopik dermatit (egzama), alerjik dermatit ( deterjan kullanımı gibi) ve psoriasis-sedef hastalığı ( dizlerde, dirseklerde, saçlı kafa derisinde ve diğer bölgelerde kuru ve kaşıntılı kızarıklıklarla birlikte kalın, sedef rengi, iri pullanmalar -kepeklenmeler) gibi iltihaplı deri hastalıklarının tedavisinde etkilidir.

You might be interested:  Su Çiçeğine Hangi Krem Iyi Gelir?(EN iyi 5 ipucu)

ELOCON pomat krem nedir?

ELOCON, deriye sürülerek kullanılmak üzere hazırlanan, kortizon-tipi bir hormon ilacıdır. Güçlü kortikosteroidler sınıfında yer alır. Bu ilaçlar belirli cilt problemlerinden kaynaklanan kızarıklık ve kaşıntıyı azaltmak amacıyla cildin yüzeyine uygulanır.

Betasalic nerede kullanılır?

BETASALIC özellikle kafa derisi üzerine ve vücudun kıllı bölgelerinde uygulamaya uygundur. BETASALIC cilt üzerine kolaylıkla uygulanır, saçları yapıştırmaz, yağlandırmaz, cilt üzerinde kuruluk yapmaz, görünür iz bırakmaz ve soğutucu etkisi vardır.

Psorcutan nerelerde kullanılır?

PSORCUTAN sedef hastalığının (psöriazis) tedavisi için kullanılan açık beyaz sarımsı beyaz yarı şeffaf bir pomattır. PSORCUTAN ‘ın ambalaj büyüklüğü 30g’dır ve 1g PSORCUTAN 0,05 mg kalsipotriol etkin maddesini içerir. Sedef hastalığı, deri hücreleri çok hızlı çoğalmaya başladığı zaman oluşur.

Madecassol tüm yüze sürülür mü?

Cilt lekelerinin giderilmesi için Madecassol, Expigment krem ile karıştırılarak kullanılabilir. Bunun için: 1 çay kaşığı Expigment ile 1 çay kaşığı Madecassol krem temiz bir kapta karıştırılır. Ardından tüm yüze sürülür.

Madecassol nasıl uygulanmalı?

Madecassol krem nasıl kullanılır?

  • Tüpü, kapağın üstündeki sivri bölgeyle delebilirsiniz.
  • Merhemi cilt üzerine ince bir tabaka şeklinde sürmeye özen gösterin.
  • Madecassol ‘ü doktorunuzun önerdiği miktarda ve şekilde kullanın.

Madecassol kaç gün kullanılmalı?

Hazırladığınız karışımı göz ve dudak çevresi hariç yüzünüzde özelikle sorunlu bölgeye ve boynunuza sürebilirsiniz. Uygulama yüzünüzde ortalama olarak 1 saat kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. 2 Haftada 1 defa uygulamanız yeterlidir.

M-FURO 30 gr losyon ne işe yarar?

M – FURO, deriye damlatılarak kullanılmak üzere hazırlanmış, kortizon-tipi bir hormon ilacıdır. Güçlü kortikosteroidler sınıfında yer alır. Bu ilaçlar belirli cilt problemlerinden kaynaklanan kızarıklık ve kaşıntıyı azaltmak amacıyla cildin yüzeyine uygulanır.

Tacrolin krem nedir?

TACROLİN %0.1 pomad, topikal kortikosteroidler (kortizonlu-iltihaplı ve diğer bazı durumlarda kullanılan-ilaçlar) gibi geleneksel tedavi yöntemlerine yeterince yanıt vermeyen veya bunları tolere edemeyen erişkinlerdeki orta ila şiddetli atopik dermatitin (egzema) tedavisinde kullanılır.

You might be interested:  Trosyd Krem Nerede Kullanılır?(Mükemmel cevap)

Fucicort krem ne işe yarar?

FUCCORT, bir antibiyotik (fusidik asit) ve güçlü bir kortikosteroid (betametazon valerat) içeren kombine bir preparattır. Fusidik asit bakterilerin üremesini önlerken, betametazon ise antiinflamatuar etkiye sahip olup, kaşıntıyı azaltır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *