Categories Krem

Ardıç Katranlı Krem Ne Işe Yarar?(Çözülmüş)

Ardıç katranlı krem Katran kremi birden çok cilt rahatsızlığın tedavisi için kullanılır. Akne, sivilce, kızarıklık, egzama, sedef hastalığı, mantar problemleri ve ergenlik sivilceleri gibi cilt hastalıkların tedavisi için önerilir.

Ardıç katranı kremi nasıl kullanılır?

Katran kremi son derecede etkili bir kremdir. Sorunlu bölgeye masaj yaparak kullanılması önerilir. Günde 2 kez sorunlu bölgeye sürerek kullanabilirsiniz. Ancak katran kremini sürmeden önce sorunlu bölge temiz olmalıdır.

Katran kremi neye iyi gelir?

Katran kremi birden çok cilt rahatsızlığı için fayda sağlar. Akne, sivilce, kızarıklık, egzama, sedef hastalığı, mantar problemleri ve ergenlik sivilceleri gibi cilt rahatsızlıklarında etkilidir.

Katran hangi hastalıklarda kullanılır?

Katran yağı; saçkıran tedavisinde, kellik tedavisinde tercih edilen bir üründür. Antiseptik özelliğe sahiptir. Cilt için oldukça besleyici ve sağlıklı olan katran sabunları vitiligo gibi hastalıklara iyi gelir. Ciltte oluşan tahriş gibi problemlerin tedavisinde kullanılır.

Ardıç katranı nedir?

Akdeniz bölgesinde yetişen katran ardıcının odunundan elde edilen, asalak öldürücü olarak deri hastalıklarında kullanılan bir katran. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan Ardıç Katranı özellikle saçkıran, ergenlik sivilceleri, egzama, uyuz ve sedef hastalığı gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Katran yağı ne işe yarar?

Kantaron yağının faydaları nelerdir?

 • Kantaron yağı antiseptik özellik gösterir.
 • Hücre yenileyici özelliği sayesinde yaranın çabuk kapanmasını sağlar.
 • Kantaron yağı cilt bakım yağı olarak kullanılabilir.
 • Sırt ve bacak ağrılarında masaj yağı olarak kullanılabilir.
 • Kılcal damar görünümlerini azaltır.
You might be interested:  Dövmeye Hangi Krem Sürülür?(EN iyi 5 ipucu)

Katran egzamaya iyi gelir mi?

Ardıç katranının ciltte meydana gelen kızarıklık, egzama ve sedef hastalığı olanlar için önerildiğini aktaran Nigar Yıldırım, şunları sıraladı: ‘Ardıç katranı saç derisindeki egzamayı ve sedef hastalığını tedavi eder.

Çam katranı sabunu ne işe yarar?

Cilt rahatsızlıkları, saç dökülmesi, ergenlik sivilcesi, akne, siyah nokta, saçkıran, kepek problemi, sivilceli cilt temizliği ve ayak kokusu gibi birçok rahatsızlığın giderilmesinde oldukça etkilidir.

Ardıç katranı yağı nasıl kullanılır?

Ağız yoluyla ardıç yağını kullanmak için bir bardak suyun içerisine birkaç damla damlatarak ardıç yağlı sudan günde en fazla 3 defa tüketebilirsiniz. Aynı zamanda ardıç yağını ekmeğin üzerine damlatarak da tüketebilirsiniz. Ardıç yağını solunum yoluyla da kullanabilirsiniz.

Çam katranı yenir mi?

Çam katranının antiseptik ve antikaral etkisi vardır, bronşit, sistit, üretrite yararı vardır. Bir fincan su içine, 0,5-1 gram konup içilir ya da bir kesme şekere damlatılarak yenilir. Çam katranı arpa ya da leblebi unuyla hap yapılıp, mide hastalıkları için kullanılır.

Katran hangi ağaçtan olur?

Günümüzde en çok Lübnan, Fas ve Suriye gibi ülkelerde yetişen katran ağacı Türkiye genelinde ise Toros dağının eteklerinde yetişmektedir. En çok Toroslarda bulunan katran ağacı halk arasında Toros sediri olarak da bilinmektedir.

Sedir katranın faydaları nelerdir?

Bilinen Faydaları ve Yapım Yöntemleri

 • Ciltteki gözenekleri açarak cildi canlandırır. Siyah nokta ve akne problemlerine iyi gelir.
 • Strese ve sinire iyi geldiği bilinir. Sedir yağını koklamak korkuların azalmasına yardımcı olur.
 • Sindirim sistemi rahatsızlıklarının giderilmesinde yardımcıdır.

Katran içinde ne var?

Katran, organik maddenin yıkıcı damıtımından elde edilen akışmaz siyah bir sıvıdır. Katranın çoğu kok üretiminin bir yan ürünü olarak kömürden elde edilir, ancak aynı zamanda petrolden, turba veya servi, ardıç gibi bazı ağaçların gövdelerinde özsulardan da elde edilmektedir.

You might be interested:  Buz Yanigina Hangi Krem Iyi Gelir?(Çözüm bulundu)

Ardıç katranı yağının faydaları nelerdir?

Ardıç Yağı Faydaları Nelerdir?

 • Vücudun toksinlerden arınmasında ve iltihapların tedavi edilmesinde kullanılır.
 • Ardıç yağı kanı temizler.
 • Soğuk algınlığına ve gribe karşı faydalıdır.
 • Vücut ağrılarına karşı etkilidir.
 • İştah açıcı ve idrar söktürücü etkisi vardır.
 • Saç derisini ve diplerini güçlendirir.

Ardıç katranı uyuza iyi gelir mi?

Katran sabununun içeriğinde ardıç katranı yani ardıç ağacı yağı bulunmaktadır. Katran sabunu dolayısıyla bazı cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Uyuz hastalığı da bir cilt hastalığıdır ve katran sabunu uyuza iyi gelmektedir.

Ardıç katranı sabunu saç döker mi?

– Saç köklerini güçlendirmeye de yarayan Ardıç sabunu, saç dökülmesini durdurmaya yardımcı olur. – Saçın kök hücrelerini güçlendiren ardıç katranı sabunu saçın fazla uzamasına yardımcı olur. – Uyuz ve benzeri tüm cilt problemlerinde kullanılır. – İnsan vücudunda bulunan zararlı organizmaların ortadan kalkmasını sağlar.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *