Kırışıklıkları Önleyen Yüz Egzersizleri

 Kırışıklıkları Gideren Yüz EgzersizleriKırışıklık önleyici yüz egzersizleri  sayesinde cebinize düşman botox ve estetik ameliyatlarını unutacaksınız. Üstelik günde iki kez 8 dakikalık bir uygulama ile kırışıklıklardan,boyun çizgilerinden ve kaz ayaklarından uzak bir cilde bir haftada kavuşabilirsiniz. İşte size yardımcı olacak birkaç kırışıklık önleyici yüz egzersizleri:

  1. Göz Açıcı Egzersiz: Ellerinizi içi aşağı doğru bakacak şekilde alnınıza dik pozisyonda birleştirin ve işaret parmaklarınızı kaşlarınızın ortasına yerleştirin. Gözlerinizi sıkıca kapatın. Baş parmaklarınla gözlerinizi çekik poziyona getirmeye çalışın. Bu hareketleri yaparken göz çevrenizdeki kasları üstteki parmaklarınızla aşağı ve yukarı hareket ettirmeniz gerekir. Bu hareketi 40 saniye kadar uygulayın.
  2. Alın Çizgisi Egzersizi: Baş parmağınızın haricindeki dört parmağınızı kaşlarınızın üzerine baş parmağınızı da kulağınızın kenarına kıvrılmış bir şekilde yerleştirin. Kaşlarınızı yukarıya doğru kaldırırken parmaklarınızla alnınızı aşağıya doğru itin. Bu hareketin uygulanma sıklığı alnınızdaki kırışıklıklara göre değişir. Kırışıklıklarınız azsa 30 saniye süre ile günde 2 kez, fazlaysa günde 3 kez tekrarlayın.
  3. Göz Altı Gölgelerini ve Şişliklerini Önleme Egzersizi: İşaret parmaklarınızı gözünüzün kenarına yerleştirin. Daha sonra başınız düz duracak şekilde yukarıya doğru bakın. Bu hareketi yaptığınızda göz kapağı kaslarınızı hissedeceksiniz. Bu hareketin uygulama sıklığı göz altlarınızdaki şişlik oranına göre değişir.  Şişlikleriniz azsa 40 saniye süre ile günde 2 kez, fazlaysa günde 3 kez tekrarlayın.
  4. Yüz Kası Egzersizleri: Bu egzersiz yüz kaslarınızın şekillenmesi için önemlidir. Bu egzersizi uyguladığınız zaman yanaklarınızın dolgunlaştığını ve göz altı çukurlarınızın dolduğunu göreceksiniz. Dudaklarınızı ağzınız açık pozisyonda üst dudağınızla dişlerinizi kapamaya çalışarak gerdirin. Bu poziyonda iken işaret parmaklarınız gözlerinizle hizalanmış bir şekilde yanaklarınızda olmalıdır. Hareketi elleriniz sabit kalacak şekilde 20 kez uygulayın.
  5. Burun Egzersizi: Yaş arttıkça burun aşağıya yönelir. Bu egzersiz burnunuzun toparlanmasına yardımcı olacaktır. Sağ elinizin baş ve işaret parmağını kullanarak burun kemiğinizi eliniz yukarıdan aşağıya doğru bakacak şekilde sıkıca tutun ve aşağıya doğru hareket ettirin. Sol elinizin işaret parmağı ile üst dudağınızdan destek alarak burnunuzun ucuna koyarak yukarıya doğru itin. Bu egzersizi 40 defa uygulayın.
  6. Ağız Egzersizi: Yaş arttıkça ağız kenarları aşağıya sarmaya başlar. Bu egzersiz dudağın toparlanarak genç kalmasını sağlar. Dudağınızı sıkıca kapatarak işaret parmaklarınızı dudağınızın kenarlarına yerleştirin ve parmaklarınızı yukarı-aşağı hareket ettirin. Bu hareketi 40 saniye süre ile uygulayın. Egzersiz ağız çevresi kaslarınızı çalıştırdığı için bir süre ağrı duyabilirsiniz. Bu sebeple egzersizi tamamladığınızda ağzınızı bir süre kapalı tutmalısınız.

Etkili bir sonuca yardımcı olması için kırışıklık önleyici yüz egzersizleri ile birlikte doktor gözetimi altında bir diyet uygulayabilirsiniz. Su insan vücudu ve tabiki cilt sağlığı için çok önemlidir. Bu sebeple proteinli gıdalarla birlikte bolca su tüketmelisiniz. Tuz ve şekerin fazlasından da kaçarak siz de yaşınıza rağmen genç kalan cildinizle diğerlerini kıskandırabilirsiniz.

Detalı bilgi için Güzellik İksiri kitabını inceleyin!