CİLDİNİZİN SAĞLIKLI GÖRÜNMESİNİ İSTER MİSİNİZ?

güzel bir cilde sahip olmakCildimizi sağlıklı bir şekilde, doğal yollarla korumak oldukça kolaydır. Birkaç ürün ile cildinizi korumanıza yardım edebilir ve sadece birkaç yöntemi günlük olarak uygulayarak muhteşem bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yastık ve kremlerle, sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak için aşağıdaki maddeleri okumaya devam edin.

 

1- GÜNEŞ KREMİ KULLANIN!

 

Güneş kremi, cildiniz için zararlı olan UV ışınlarından sizi koruyacaktır.  UV ışınları, cildinizin zarar görmesine ve yaşlanmanıza sebep olur.  UV ışınları sadece sıcak yaz günlerinde var demek değildir. Yüzünüzü, boynunuzu ve ellerinizi en az 15 koruma faktörlü güneş kremi ile korumalısınız

 

2- SİGARADAN UZAK DURUN!

 

Sadece sigara içmeyin demiyoruz, sigara içilen ortamlarda bulunmayın.  Sigara içilen ortamlarda bulunmak, cildimizin kırışmasına ve hasta olmamıza sebebiyet vermektedir. Pasif içici olmak demek, saçınızın parlaklığını yitirmesine ve cildinizin gözeneklerinin kapanmasına sebep olur. Sağlıkla parlayan bir cilt için, oksijene ve besine ihtiyacımız vardır.

 

3- YASTIK KILIFINIZI SEÇERKEN ÖZEN GÖSTERİN!

 

Nevresim takımınızın ya da  diğer almış olduğunuz yastık kılıfını kullanıyor olabilirsiniz. Kaliteli bir yastık kılıfı seçerken dikkat etmeniz gerekenler;

 

– İpek kumaşlar yüzünüzü nemden ve ıslaktan korur.

– ipek kumaşlar evcil ipek böceğinden yapılır.

-ipek kumaşlarda alerji riski düşüktür

-yüzünüzde yastık izi bırakmaz

 

4- SEBZE VE MEYVE YİYİN!

 

Taze meyve sebze yemek, vücumuz ve cildimiz için gereklidir . Avokado, turunçgiller, yeşil yapraklı sebzeler, saf zeytinyağı,  omega 3 bakımından vücudumuza yararlıdır.,

 

5- CİLDİNİZE NAZİKÇE DOKUNUN!

 

Cildiniz narindir. Kimyasallardan korumak için cildimizi nazikçe ovmalıyız. Cildimizin haftada bir yada iki defa pul pul olmasında bir problem yoktur. Cildinizi ovarak yada pamuklu ıslak havlu ile temizleyin.

 

6- GÜNEŞ AZ BİLE OLSA GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ TAKIN!

 

Güneş gözlüğü gözlerinizi ve göz kenarlarındaki cildinizi güneş ışığından korur. Gözlerinizi kısarak güneşe baktığınızı düşünün. Bir süre sonra gözleriniz bozulacak, göz kenarlarınız kırışmaya başlayacaktır.

UV ışınlarından koruyan büyük mercekli şık bir güneş gözlüğüne sahip olmanın tam zamanı.

 

7- YÜZ EGZERSİZLERİ UYGULAYIN!

 

Yüz egzersizleri, cildinizin pürüzsüz olmasını sağlayan yollardan birisidir. Diğer egzersizler gibi sert değildir. Cildimize yumuşaklık sağlamak ve kırışıklardan kurtulmak için harika bir yoldur.

 

8- 10 DAKİKA RAHATLAYIN!

 

Her gün 10 dakikayı kendinize ayırın. Cildinizin D vitaminine ihtiyacı vardır ve bunu almanın en güzel yolu gün ışığıdır. Stresli bir günün ardından, derin nefes almak, size ve bedeninize iyi gelecektir.