Gıdı Eritme

Gıdıyı Eritmenin YollarıGıdı eritmenin yolları var mı gerçekten diye düşünmeyin.  2 ay boyunca düzenli uygulandığı takdirde yapımı oldukça kolay olan egzersizlerle elbette mümkün.  Adı sevimli görünsün diye mi gıdı olarak konmuş bilinmez ama uygulayacağınız gıdı masajı ile şişkin görünümlü bir yüzden kurtulmak sizi kendinize oldukça sevimli gösterecek. Gıdı masajı, gıdı bölgesindeki kasların çalışmasını sağlayarak yüzünüzün ince ve genç bir görünüm kazanmasını sağlar. İşte size açıklamalarıyla gıdı eritmenin yolları:

  • 1- Sağ elinizin işaret ve orta parmağını çenenizin alt bölümünü tam ortalayacak şekilde yerleştirin. Sol elinizin bileğe yakın bölümünü çene kemiğinize yerleştirerek sağ tarafından yukarıya doğru masaj yapın. Bu hereketi 3 kez tekrarlayın. Bu hereketi aynı şekilde sol tarafa da uygulayın.
  • 2- İki elinizin orta parmağıyla kulak memenizden aşağıya doğru daireler çizerek masaj yapın. Bu hareket lenflerinizin çalışmasını sağlayacak.
  • 3- Başınızı yukarı kaldırın. Başınız bu pozisyondayken boyun kaslarınız gerilir. İki elinizi kullanarak avuç içlerinizi boynunuza temas ettirecek şekilde boynunuza yukarı doğru masaj uygulayın. Bu hareketi 3 kez uygulayın.
  • 4- İki elinizin avuç içini sıra ile kullanarak çene çizginiz doğrultusunda aşağıya doğru çenenize hafifçe bastırarak masaj uygulayın. Bu hareketi 3 kez uygulayın.
  • 5- İki elinizi de kullanarak avuç içlerini çene kemiklerinizin üzeri yerleştirin ve çene kemiklerinize yukarıya doğru masaj uygulayın.
  • 6- Tıpkı gözünüzden makyajınızı temizliyormuş gibi bir parmağınızı kaşınızın altında gezdirin, daha sonra da aynı hareketi gözaltına uygulayın. Bu hareket kan dolaşımını hızlandıracaktır. Hareketi 3 kez tekrarlayın.
  • 7- İki elinizi alnınızın ortasına yerleştirin ve alnınızın ortasından dışarıya doğru parmaklarınızı kullanarak bir şey süpürürmüş gibi hareket ettirin. Bu hareketi 3 kez tekrarlayın.

Gıdı Eritmenin Küçük Hileleri

Gıdı eritme hareketlerinin yanında bazı hilelerle de küçük ilizyonlar gerçekleştirebilirsiniz. Pek çok sanatçı da bunu yapıyor zaten öyle değil mi? Mesela, ten renginizden 3 ton daha koyu olan bir fondöteni  çene kemiğinizle kulağınızın birleştiği noktadan çenenize doğru uygulayın. Bu bölgede dairesel hareketler yaparak fondöteni cildinize yedirin. Tabi sadece bu kadarı yetmeyecektir. Kısa bob ve küt kesim saç modelleri boynunuzu daha kısa ve gıdınızı daha belirgin gösterir. Bu sebeple uzun ve katlı saç modelini tercih etmelisiniz. Ayrıca açık yakalı boyunuzu ve de boynunuzu daha uzun gösterecek kıyafetleri tercih etmelisiniz. Ve bu açık yakayı uzun kolye ile süslemelisiniz. Gıdı eritme yolları  ilizyon durakları ile süslüdür. Bizden söylemesi J

Kaslarınızı Güçlendirin

Gıdı oluşumunun sebebi yaşlanma ile kasların esnemesi ve tabiki kilodur. Gıdı eritme hareketlerini uygularken sporla da kilolarınızdan kurtulmalısınız. Haftanın iki günü sabah saatlerinizi jimnastiğe ve haftanızın 5 gününü 15 dakikalık kondüsyon çalışmalarına ayırmak vücudunuzdaki fazla kiloların yavaş yavaş sizi terketmesini sağlayacaktır. Vücut kaslarınız güçlendikçe siz de güçlenecek daha zinde hissedeceksiniz. Gıdı eritmenin yolları anlattıklarımızda gizli. Başka yerde aramayın!

 

Detaylı bilgi için Güzellik İksiri kitabını inceleyin.