Gençleşmek İçin Ne Yapılmalı?

Genç Görünmek İçin Ne Yapmalıyım?Yaşlılık etkilerinin en belirgin olarak hissedildiği bölge cilt bölgesidir. Ciltte meydana gelen yaşa bağlı olarak gelişen deformasyonlar, yaşınızı gizlemenizi zorlaştırır. Genç görünebilmek daha canlı ve daha parlak bir cilt görüntüsünü elde ederek gerçekleşebilir. Herkesin birbirinden farklı cilt tipleri vardır ve her cilde kendine özgü bakım yöntemleri yapılması gereklidir.

Sonsuz bir gençlik ve güzellik söz konusu değildir ama yaşlanmaya sebep olan doğa ve fizik kurallarına uygun davranarak, yaşlanmayı geciktirmek mümkündür. Yaş ilerledikçe beden güç ve direnç kaybediyor, kaslar yerçekimi etkisiyle gevşiyor, ciltte yağlanma ve kırışıklıkların oluşmasıyla cilt solgun ve cansız görünüyor. Yüzün alt tabakasını oluşturan kaslara uygun egzersizler yaparak, yüz kaslarını sıkılaştırıp cildin görüntüsünü gençleştirilebilir ve genç kalması sağlanabilir. Kasların güçlenmesiyle birlikte gıdı bölgesi, yanak ve yüz bölgesinde sarkmalar engellenebilir, yüzdeki şişmeler yağ depolanması engellendiği için kaybolabilir. Yüzdeki kırışıklıklar yüz egzersizleri nedeniyle kan dolaşımının sağlanmasına dayalı olarak kırışmaz ve yeterli oksijen kılcal damarlara gittiğinden dolayı solgun görüntüsü kaybolur.

            Gençleşmek için ne yapmalıyım sorusunun cevabı: yüz yogası

Yüz yogası ile cildin alt katmanlarında bulunan kas tabakasının çalışması hedeflenmektedir. Düzenli olarak yüz yogası yapıldığında alt katmanlardaki kaslar çalışarak güçlenir ve cildin sıkılaşması sağlanır. Cildin alt tabakasında yer alan katmanların çalışması, ciltteki kan dolaşımını artırarak hücrelere yeterli oksijen ve besin ulaşımını sağlar. Yeterli besin ve oksijeni alan hücreler daha az toksine sahip ve nemi çok daha iyi emebilen daha parlak ve sağlıklı hücreler haline gelir. Yüz egzersizleri ayrıca derinin orta tabakasında yer alan, cilde yumuşaklık, esneklik ve sıkılık yeteneğini veren kollojen maddesi uyarımını sağlar.

Günde 20 dakika yüz egzersizleri içeren yüz yogası programının uygulanması kırışıkların giderilmesini sağlayarak gençleşme sorununu çözebilir. Günde 20 dakikanızı alacak yüz yogası hareketlerinden birkaç tanesine bir bakalım:

1 – V Hareketi

Her iki kaşın iç bölgesine kaşın başladığı bölgeye önce orta parmakla sonrasında da işaret parmakla kaşın son kısmına kadar baskı uygulayınız. Kaşlarınıza işaret ve orta parmağınızla baskı uygularken aynı zamanda tavana bakarak, güçlü bir şaşı hareketiyle üst göz kapağınızı hareketlendiriniz. Ve daha sonra rahatlayarak hareketi bırakınız. Hareketi 6 kez tekrarlayıp bitirdiğinizde yaklaşık 10 saniye gözlerinizi sıkı sıkı kapatıp rahatlayınız. Bu hareket sürekli yapıldığında botoks ve göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesi için yapılan göz estetiği cerrahi girişimlerinin alternatifidir. Bu hareket özellikle kaz yağı kırışıklıkları, gözaltı torbalanması, gözaltı şişkinliklerinin ve göz kapağı sarkmalarının giderilmesinde etkin bir egzersizdir.

2 – Gülümseme Hareketi

Dişlerinizi dudaklarınızın akasına saklayarak ağzınıza O şeklini veriniz. Dişlerinizi göstermeden yapabildiğiniz kadar geniş bir gülümseme hareketi yapınız ve gülümsemenizi kesmeden bu hareketi 6 kez tekrarlayınız. Sonrasında dudaklarınızdaki gülümseme formunu bozmadan bir parmağınızı çenenize koyarak başınızı aşağı ve yukarıya hareket ettiriniz. Bu hareketi de 2 kez tekrar ediniz ve rahatlayınız. Bu hareket yüz germe operasyonu ve dolgu gibi yapılandırma işlemlerinin alternatifi bir harekettir. Özellikle çene çizgileri ve yüz sarkmalarının giderilmesinde etkin rol oynamaktadır.

3 – Kaş Hareketi

Her iki elinizde kaşlarınızın iç noktalarına parmaklarınız gelecek şekilde saç çizgisi ile kaşlarınızın bitiş noktalarına alnınıza koyunuz. Hafif baskı uygulayarak dışa doğru alnınızı süpürerek hareket ettiriniz. Bu hareketi 10 kez tekrarlayınız. Alın bölgesine yapılan botoksun alternatifi olan bu hareket özelikle alın bölgesinde yer alan derin kırışıklıkların giderilmesinde etkindir.

Yüz egzersizleri yaparak cildinizin gençleşmesini sağlamanın mümkünlüğü hakkında daha fazla bilgiye güzellik iksiri kitabından ulaşabilirsiniz.

Benzer Konular:

Yüz ve Boyun Bölgesindeki Cildi Sıkılaştırmanın Doğal Yolları

Yüz Güzelliği İçin Yüz Yogası

Yüz Yogası İle Mucizevi Güzellik

Yüz Yogası Kitabı

Yüz Yogası İle Dolgun Elmacık Kemikleri