Dudak İçin Yüz Yogası Egzersizleri

dudaklar için yüz egzersizleri uygula

Yüzünüz ve saç deriniz toplam 10 kas grubundan oluşur. Bu kas gruplarından biri sizi güldüren, kaşlarınızı çatmanızı, yüzünüzü buruşturmanızı veya çiğnemenizi sağlayan üç kas tarafından çevrili olan dudaklardır. Siz yaşlandıkça dudaklarınızın kasları ve cildi yüzünüzün daha yaşlı görünmesine neden olacak şekilde sarkmaya başlar.

Dudaklar için yüz egzersizleri, kan akışını arttırmaya, cildin sarkmasını azaltmaya ve dudak kaslarınızın düzgünleşmesine yardımcı olabilir.

Büzme

Yüz yogası, yüz egzersizlerinin ameliyatsız bir şekilde yüz germe işi yapıyor olması teorisine dayanmaktadır. Bu yüz egzersizi, dudak çevresindeki kasları, daha sıkı, daha güçlü dudak görünümüne sahip olmanız için kullanılacak şeklinde tasarlanmıştır. Dik oturun ve dudaklarınızı büzün. Dudaklarınızı büzülü tutarak bir gülümseme için ağzınızı gerin. Havaya öpücük atar gibi dudaklarınızı öpme pozisyonuna getirin.

Emme

Bu egzersiz dudaklarınızdaki ve dudak çevresindeki kasları sıkılaştırır ve şekle sokar. İşaret parmağınızı ağzınıza koyun ve olabildiğince sert bir şekilde emin. Yanak ve dudak kaslarınızın küçüldüğünü hissetmeniz gerekir. Beş saniye tutun, sonra yavaş yavaş ağzınızı gevşetin ve parmağınızı çıkarın. Bu hareketi 10 kez tekrarlayın.

“O”

Bu egzersiz ağzınızın yan taraflarında bulunan küçük kırışıklıkların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Dudaklarınızı büzün ve ağzınızı küçük bir “O” şekline dönüştürün. Dudaklarınızı gergin tutun ve yanak kaslarınızın küçüldüğünü hissedecek şekilde mümkün olduğunca zorlayarak gülümseyin.

Orbiküler Ağız

Orbiküler ağız egzersizi yapmak, ağız çevresinde yer alan dairesel kas yoluyla, ince çizgilerin giderilmesine yardımcı olur ve daralma ve gevşeme modları dönüşümlü olarak kullanılarak sıkı, dolgun dudakların oluşmasını sağlar. Su veya küçük bir miktar yağ ile ağzınızın çevresini yağlayın, böylece dudaklarınız çatlamaz.

Ağzınızın iki yanına her iki işaret parmağınızı yerleştirin ve yavaşça dudaklarınızı dışarı çekin. Bu hareket orbiküler ağız kasınızı daraltacaktır.

İki saniye tutun, sonra kası daha da daraltarak biraz daha çekin. 25 kez tekrar edin. Bu egzersizi doğru şekilde yaparsanız, bu bir izotonik ve izometrik egzersizdir.

Tekrarlarınız sırasında daralmayı sağladığından kasın uzunluğunun değişmesine neden olur.

Dudaklar

Düz oturun ve dudaklarınızı nazikçe bir araya getirin. Büzülmüş dudaklarınızı burnunuza doğru yukarı kaldırmaya yoğunlaşın. Mümkün olduğunca yukarı kaldırmaya çalışın ve 5 saniye bu şekilde tutun. Gevşeyin ve beş kez daha tekrar edin.

Daha fazlası için Güzellik İksiri kitabını inceleyebilirsiniz.

Benzer Konular: