Categories Burun

Otrivine Pediatrik Burun Spreyi Ne Işe Yarar?(Çözünme)

OTRIVINE, etkin madde olarak her 1 ml’sinde 1 mg ksilometazolin hidroklorür içeren, burun spreyi formunda bir ilaçtır. OTRIVINE, burun tıkanıklığını hızla gideren, burun kan damarlarını daraltarak etki gösteren bir ilaç olup, dekonjestan olarak adlandırılan bir ilaç grubuna dahildir.

Otrivine pediatrik burun spreyi açıldıktan sonra kaç gün kullanılır?

kapagi acildiktan sonra 15 gun – ya da 1 ay – lik bi sure icinde tuketilmeli veyahut atilmalidir.

Otrivine 5 günden fazla kullanılırsa ne olur?

5 günden fazla kullanımı sonucu bir süre sonra rebound konjestiyon yapar ve burnunuz eskisinden daha beter tıkanır o yüzden kısa süreli kullanımı tavsiye edilir. bunu hastasına anlatmayan eczacı, ağzından soluyan ( burnundan soluyamaz çünkü ) sinirli hasta ile karşı karşıya gelmeye mahkumdur ve ayrıca müstehaktır.

Otrivine mentol zararlı mı?

Diğer burun açıcı ilaçlarda olduğu gibi, OTRIVINE MENTHOL, çok duyarlı hastalarda uyku bozuklukları, sersemlik, titremeye neden olabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız doktorunuza danışınız. Diğer burun açıcı ilaçlarda olduğu gibi, OTRIVINE MENTHOL de 5 günden daha uzun süreli devamlı olarak kullanılmamalıdır.

Ksilometazolin ne işe yarar?

Ksilometazolin hidroklorür, alfa adrenerjik reseptörlere etki eden sempatomimetik bir ajan olup, burundaki kan damarlarını daraltarak etki eder ve tıkalı burunların daha rahat nefes alıp verilmesini sağlar. NASOVINE, burun tıkanıklığını hızla açar ve daha rahat nefes alınmasını sağlar.

You might be interested:  Burun Kemiği Ne Kadar Sürede Kaynar?(Çözünme)

Burun spreyi açıldıktan sonra kullanılır mı?

Göz damlası, burun damlası ve spreyi gibi ilaçlarda ilk kullandığınız tarihi not edin ve bunları açıldıktan sonra uzun süre saklamayın. Çoğunun üzerindeki son kullanma tarihleri kullanılmamış ambalajlar içindir.

Burun damlası açıldıktan sonra kaç gün kullanılır?

– Bir damla kutusunun açıldıktan sonra ortalama ömrü 15-30 gündür. Aynı damlayı bir aydan daha uzun süre kullanım sakıncalı olabilir.

Burun spreyi fazla kullanılırsa ne olur?

Burundaki tıkanıklığını açmak için kullanılan spreylerinin uzun süreli ve fazla dozda kullanımı, burun tıkanmasına neden olabiliyor. Burundaki tıkanıklığını açmak için kullanılan spreylerinin uzun süreli ve fazla dozda kullanımı, burun tıkanmasına neden olabiliyor.

Burun spreyi 5 günden fazla neden kullanılmaz?

Burun spreyi kullanımı 5 günü geçmemeli Yapılan hayvan deneylerinde de 5. günden sonra burun mukozasında hasarın başladığı 8. haftanın sonunda ise artık kalıcı hasar meydana geldiği gösterilmiştir. Genellikle bu spreylere olan bağımlılık psikolojik olup, 2 ila 4 hafta içerisinde burun tıkanıklığı geçmektedir.

Iliadin kaç gün arayla kullanılır?

İLİADİN ® için belirlenmiş tek bir doz, günde 3 defadan daha fazla uygulanmamalıdır. Uygulama yolu ve metodu: İLİADİN ® burun içine uygulanır. Değişik yaş grupları: Çocuklarda kullanımı: İLİADİN ®, sadece 2 yaşından büyük çocuklara verilebilir; 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.

Otrivin içinde ne var?

OTRIVINE, etkin madde olarak her 1 ml’sinde 1 mg ksilometazolin hidroklorür içeren, burun spreyi formunda bir ilaçtır. OTRIVINE, burun tıkanıklığını hızla gideren, burun kan damarlarını daraltarak etki gösteren bir ilaç olup, dekonjestan olarak adlandırılan bir ilaç grubuna dahildir.

Otrivine zararları nelerdir?

Otrivine burun spreyi bağımlılığının zararları /yan etkileri nelerdir? Burun açıcı spreylerin etkisi adrenalin hormonunu taklit eder; sinirlendiğimizde burun açılır, ağzımız kurur, gözbebeklerimiz büyür, yüzümüz beyazlar.

You might be interested:  Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer Evde Çözüm?(Çözülmüş)

Iliadin nedir ne için kullanılır?

İLİADİN ®, aşağıdaki durumların tedavisinde kullanılır: • Soğuk algınlığı, saman nezlesi veya diğer alerjik rinitlere ve rinosinüzitlere (burun ve yüz kemiklerinin içindeki hava boşluklarının iltihabı) bağlı burun tıkanıklığının giderilmesi, • Paranazal sinüs (yüz sinüsleri; alın, burnun arka kısmı ve burnun her iki

Oksimetazolin ne için kullanılır?

Oksimetazolin, kan damarlarını büzücü özellikleri sayesinde burun tıkanıklığının giderilmesini sağlar.

Azelastin hidroklorür nedir?

Azelastin, alerji belirtilerini gidermede kullanılan anti-alerjik bir ilaçtır. NAZETİN, mevsimsel ve mevsimsel olmayan alerjik nezlenin (rinit) (burun kaşıntısı, hapşırma, burun tıkanıklığı, burun akıntısı) belirtilerinin tedavisinde kullanılır.

Burazin kaç gün kullanılır?

bu ilacı alırken eczacının 5-6 gün kullanın sonrasında bırakın ya da ara verin tekrar başlayın gibi bir uyarısı var. bunun da nedeni ”ilk başlarda 6-8 saat kadar süren etki, uzun süreli kullanımlarda ilacın etki süresinin azalması nedeniyle daha sık kullanım gerektirir ve bu durum bağımlılık oluşturur.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *