Categories Burun

Burun Ameliyatı Sonrası Ne Yemeli?(Çözüm bulundu)

Yumuşak Gıdalar Tüketin Hafif ve yumuşak gıdalar işlem sonrası için idealdir. İlk gün meyve suyu ve çorba (sıcak veya soğuk olmamalı) gibi sıvı beslenebilirsiniz. Sonrası için ise birkaç gün yoğurt, yulaf ezmesi, çorba gibi yumuşak gıdalar tercih edin.

Burun ameliyatından kaç gün sonra katı yemek yenir?

Burun estetiği sonrası beslenme Ameliyat sonrasında 4 gün boyunca katı yiyeceklerden, kuru yiyeceklerden uzak durmanızı öneririz. Yiyeceğiniz yemeğin dikkat olmamasına önem gösteriniz. Sulu ve yumuşak gıdalar aynı zamanda fazla çiğneme hareketi gerektirmeyen gıdalar daha iyi olacaktır.

Burun ameliyatından sonra balık yenir mi?

Bunun için et, balık, beyaz et, yumurta gibi protein içeren besinler, portakal, çilek, limon, mandalina, kivi gibi C vitamini içeren gıdalar belirli oranlarda tüketilmelidir. Ayrıca sigara, puro, pipo gibi nikotin içeriği olan tütün ürünlerinden uzak kalınmalıdır.

Burun ameliyatından sonra kahve içilir mi?

Günde en az 6-7 bardak (su bardağı) su içmelisiniz. 2 hafta boyunca; Aşırı miktarda çay, kahve tüketmemeli ve alkol kullanmamalısınız.

You might be interested:  Burun Akintisina Ne Iyi?(Çözülmüş)

Burun ameliyatı sonrası ne iyi gelir?

Estetik burun ameliyatlarında ameliyattan sonraki ilk 48 saat dinlenmeniz, alın ve yanaklara her saatte bir 10 dk. soğuk (buz) uygulaması sizi rahatlatacak, şişlik ve morluklarınızı sınırlayacaktır. (geceler dahil) Üçüncü günden itibaren şişlik ve morluklar hızlı bir şekilde geçmeye başlar.

Burun ameliyatı sonrası ne zaman sümkürme?

Silikonlar çıkarıldıktan sonra yaklaşık dört hafta kadar burnunuzdan rahat nefes alamayabilirsiniz. Lütfen sümkürmeyiniz! Aksırmak yada sümkürmek zorunda kaldığınızda, burun delikleriniz açık olarak bu işlemi yapınız.

Burun ameliyatından sonra gülmek zararlı mı?

2 ay ertelense daha iyi olur. Burun estetiği sonrası gülmek, kahkaha atmak, sakız çiğnemek, yüzü yıkamak, duş yapmak, sert birşeyler yemek burun şekline zarar vermez. Burunu ilk günden itibaren çok temiz tutmak, kan ve salgıların kuruyup kabuklaşmasına engel olmak gerekir.

Burun ameliyatı sonrası oluşan ödem nasıl geçer?

Burun estetiği sonrası hastaneden eve geldiğiniz gibi hemen buz torbası uygulayın. Böylece ortaya çıkacak şişlik, ödem ve morlukları büyük oranda ortadan kaldırabilirsiniz. Buz uygulaması yaparken cilt arasına bez koyarak daha etkili bir uygulamaya yapabilirsiniz.

Ameliyat yerinin çabuk iyileşmesi için ne yemeli?

Çinko, ameliyatta oluşan yaraların iyileşme sürecini hızlandıran bir mineraldir. Kepekli tahıllar, yumurta sarısı, baklagiller, kümes hayvanları, et, balık çinko içeriği olan besinlerdir. Protein açısından zengin olan besinler iyileşme süresince en çok gerekli olanlardır.

Burun ameliyatı sonrası sarımsak yenir mi?

Ameliyat sonrasında benim size önerdiklerimin dışında hiçbir ilaç almamanız önemli. Yine kan sulandırıcı özelliği olan ıhlamur, kiraz, sarımsak gibi besinleri sınırlı tüketmeniz tavsiye edilir.

Burun estetiği ameliyatı sonrası ne zaman yan yatılır?

Burun estetiği sonrasında yapılması gereken faaliyetler Hastalar 2 gün süreyle, başını yüksekte tutmak amacıyla en az 2 yastıkla yatmalıdır. Yan tarafa dönük şekilde yatılırsa burun ve göz kapağının altında kalan bölgede şişme oluşacaktır. Bu nedenle 1 hafta baş yukarıda olacak şekilde sırt üstü yatmak en doğrusudur.

You might be interested:  Darbe Alan Burun Şişliği Nasıl Iner?(Mükemmel cevap)

Burun ameliyatı sonrası nefes alma ne zaman düzelir?

Tamponlar alındıktan sonra ortalama 20 gün kadar burnunuzdan nefes alıp vermede zorlanabilirsiniz. Bu süreçte kesinlikle burnunuzu sümkürmeyiniz.

Burun ameliyatından sonra dudak kalkar mı?

Dudaklardaki şişlikler ilerleyen zamanda tamamen kaybolur. Bu süreçte gülmede zorluk ve gülüş değişikliği görülebilir. Bu kalıcı bir durum değildir. İyileşme gerçekleştikten sonra gülüş eski haline geri döner.

Burun ameliyatından sonra darbe alırsa ne olur?

Burun ameliyatından sonra darbe almak yapısal problemlere sebep olabilir. Bu nedenle başta ilk hafta olmak üzere uzun bir süre boyunca burnu darbelerden korumak ve dikkatli olmak gerekiyor. Ameliyattan sonra burun bölgesine beklenmeyen bir darbe alınırsa ilk olarak soğuk uygulaması yapılmalıdır.

Burun ameliyatından sonra kaç gün buz konulur?

Burun estetik ameliyatı sonrasında burun termal alçınız burun sırtında 10 gün süre ile kalmaktadır. Bu dönem içinde ilk 4-5 gün süresince göz ve burun civarına soğuk kompres uygulamak bu civarlarda oluşan ödem ve şişlikleri aza indirger.

Burun ameliyatı sonrası okyanus suyu ne kadar kullanılır?

Daha sonra 3 ila 5 gün burun üzerinde bir bandı oluyor. Hastaların operasyondan sonra 10-12 gün yüzüne su değdirmemesi gerekiyor. Hastaların ameliyattan sonra ilk iki hafta denize giremiyorlar. İkinci haftadan sonra denizi serbest bırakıyoruz.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *